Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért írják sokan, hogy...

Miért írják sokan, hogy "előzd meg ha zavar", ha valaki az indokolatlanul lassan hajtó sofőrökre panaszkodik?

Figyelt kérdés

Mármint persze, értem, de nem gondolják az ezt tanácsoló emberek, hogy az illető erre már lehet hogy gondolt, tekintve, hogy pont erre való az előzés intézménye? Meg miért írják úgy, mintha az országban minden út nyílegyenes és kisforgalmú lenne, bárhol bármikor lehetne előzni?

Nyilván ha ilyen egyszerű lenne a megoldás, a kutya se panaszkodna, mert tényleg fogod, megelőzöd és kész. :D

De mondjuk amerre én járok nap mintnap, az az út áll egy erdőn keresztül menő, kanyargós beláthatatlan útból, ahol 2 helyen van pici egyenes, ahol fizikailag lehetne előzni, ebből egynél tilos, és a másiknál is jöhetnek szembe - a másik szakasz meg egy tisztább részen megy, kicsit kanyarog, itt 100-as sebességkorlát van, viszont nagyon nagy a forgalom, legalább is akkor, amikor én járok ott (munkaidő eleje + munkaidő vége), szinte folyamatosan jönnek szembe. Mondani se kell, mindkét szakasz 2*1 sáv.

A gyorsabbik úton rendszeresen belefutok egy fószerbe aki 40 km/h környékén hasít, ha meg rádudálok, akkor felháborodottan mutogat, de észre nem venné magát, megelőzni meg nem nagyon lehet a másik irányból jövő forgalom miatt.


Itt hogy kéne előzni azok szerint, akiknek ez az ultimate tanácsuk? :D


2018. aug. 6. 11:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Itt sehogy.
2018. aug. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%

Ezektől én is kivagyok. De már kezdem megszokni.

Tényleg nem lehet mindig előzni. Még egyenes úton sem, ha nagyon nagy a szembejövő forgalom. Ráadásul feltorlódik mögöttük a sor, nem is mer mindenki előzni, úgyhogy nemcsak a lassút kell megelőzni, hanem amíg eljutsz hozzá, addig lehet, hogy van előtted 5-10 másik autó.

Szerintem ez veszélyes és mindenki tök ideges lesz.

Régen én is nagyon felhúztam magam az ilyeneken. Most már annyira nem. Próbálok direkt nyugodt maradni. Arra szoktam gondolni, hogy nem fog összedőlni a világ, ha 5-10 perccel később érek oda valahova. De ha ideges vagyok és belemegyek valami veszélyes helyzetbe, abból lehet gond.

2018. aug. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%
Az a baj hogy sajnos nem lehet mit csinálni, én isadnek szívesen egy tó kost annak aki 90helyett 50 el megy olyan helyen ahol lehetetlenelozni, de sajnos nem tehetem meg
2018. aug. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
12%
Gondolom a távolsági buszokra is dudáltok mikor 60-al mennek lakott területen kívül.
2018. aug. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%

4: Én nem nagyon láttam olyan buszt, ami 60-nal megy :D

A buszok, a nagy teherautók, mindenki gyorsabban megy ezeknél a szerencsétleneknél.

Na meg más, ha valaki azért nem megy, mert nem mehet.

Az is más, ha rossz az út, ha rossz az időjárás.

De egy tök jó úton, normális időjárásban, amikor semmi akadályozó tényező nincs, akkor én sem értem, hogy miért megy valaki totál lassan. Én sem akarok száguldozni, de a megengedett sebességgel azért szeretnék.

2018. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

5-ös

Köszi hogy leírtad, igen, én is ezekre gondoltam, akik jó időjárási, látási és útviszonyok között vánszorognak így valami normális autóval.

Én buszt csak akkor látok 60-nal csoszogni, ha feltartja valami ilyen világtalan, busszal meg aztán még kevésbé lehet előzni, mint szgk-val.

2018. aug. 6. 12:05
 7/21 anonim ***** válasza:
59%

Én pár éve pont egy 55-el tötymörgő busz miatt karamboloztam majdnem.

Nyilván ő volt a megfontolt. Nyáron,28 fokban,szélcsendben,előtte a nyílegyenes út...

2018. aug. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Hát biztos telefonál, vagy facezik, messengeren tárgyal és lassan megy, mi ebben a baj? Óvatos. És vannak akik gyengén látók, nem látja, nézi mindig a km órát és nem tűnik fel, hogy lassan megy. És nem mindenki megy gyorsan, vannak lassan közlekedők, ha nem tetszik ne ülj autóba, járj helikopterrel.
2018. aug. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%
8: Inkább az ne üljön autóba, aki ilyen rosszul lát! Max. csak utasként :D
2018. aug. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

8-as

NE facebookozzon meg sms-ezgessen vezetés közben mondjuk!!!! Mi az, hogy "mi ebben a baj"??

Aki meg nem lát rendesen, az abszolút ne vezessen, mert közveszélyes, mindegy mennyivel megy!!

2018. aug. 6. 12:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!