Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Több mint tiz evi balesetmente...

Több mint tiz evi balesetmentes vezetes utan nekiindulhatok egyedul az autopalyara?

Figyelt kérdés

Nagyon regen egyszer mar vezettem rajt,mar nem is

nagyon emlekszem milyen volt,de tudom hogy problemamentes igaz baleset miatt sokaig egyesben,meg kettesben kellett.mennem,most parommal mennek hosszabb utra pesten keresztul,tesom dicserni szokott meg az ismerosok hogy jol vezetek,most.megis nagyon odavan,hogy ne menjek kocsival mert baj lesz stb,de ha odafigyelek akkor talan rendben lesz minden, kulonben is sokan ugyvannak szerintem,hogy egy kis rutint szereznek es mar mennek.egyedul.az autopalyara,mindenkivel nem mehet el anyuci,apuci jol mondom? Vagy vki aki segit?



2018. aug. 6. 20:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azért még várnék vele egy 10-15 évet, biztos, ami biztos.
2018. aug. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
54%
Te aztán nagyon rutinos vagy. Tíz év alatt nem sikerült autópályán vezetned ebben a hatalmas országban?
2018. aug. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%
Nem, ki fognak állítani a forgalomból!
2018. aug. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Vannak barmok az autópályán is, de ugyan úgy, ha nem többen az egyéb utakon is megtalálhatóak.

Mint írtam jóval többet megyek autópályán, mint főúton. Láttam néhány veszélyes helyzetet. Ennek ellenére ezeknek a nagy többsége nem autópályán hanem főúton volt. Pl volt hogy dupla záróvonal, előzni tilos tábla, kanyar, de a marhájának akkor is előzni kellett szemből mert olyan q...a sürgős volt. Nekem kellett fékezni és teljesen lehúzódni a padkára, hogy elkerüljem a frontális ütközést, így elfértünk hárman egymás mellett a két sávos úton. Na hasonló súlyosságú esetet autópályán soha nem tapasztaltam.

2018. aug. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Na ne már... én mikor megkaptam a jogsim, még aznap besétáltam vele a munkahelyre ahova menni akartam dolgozni, aztán beültünk egy furgonba, és mentünk a városba szambázni. A fickó a legszűkebb utcákba vitt be, aztán visszamentünk és felvoltam véve. Másnap megrakták a kisteherautót, ami egy hosszú Sprinter volt, és mentem vele Győrbe, oda-vissza kb 950 km volt.Szóval ne szarakodj ezen, hogy felmehetsz e, felmehetsz, és nem lesz semmi gond, csak ne parázz.
2018. aug. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Menj nyugodtan, az egyik legbiztonságosabb útfajta(ha nem a legbiztonságosabb..)


A legnagyobb veszélyhelyzetet a sebességkülönbség okozza, szóval lehetőleg ne 60-al menj be a belső sávba, és ne vágj ki senki elé 80-al, ha épp 130-al jön mögötted, ugyanez igaz a leállósávban is ha épp van valaki.


Ha esetleg valami mechanikai probléma történik, akkor ne az autópálya középső sávjában fékezz le 0-ra, hanem (lehetőleg üresben) gurulj tovább, és amikor lehetőséged van akkor úgy menj ki a leállósávba.

2018. aug. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Hany eves vagy es biztos nő ugye?


29N.

2018. aug. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Autópálya kipipálva szuper volt,élveztem:)
2019. jan. 30. 20:17
 19/20 anonim ***** válasza:

Faxa! :)

Nekem már túl sok a jóból, mert 230km-t ingázok oda, ugyan annyit vissza autópályán már 8 éve. Ezért ha van kedvem elég gyakran, főleg nyáron, jó időben, letérek a régi főútra. Időban ugyan annyi, mert így igaz hogy lassabban haladok, 30km-rel rövidebb is az út. Sokkal jobban lehet nézelődni, mint a pályán a szalagkorlátok között. Este, hóban, esőben persze inkább a biztonságosabb pályát választom.

2019. jan. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Csak azért tettem fel a kérdést mert a nővérem meg a férje annyira odavoltak hogy kocsival akarok menni Debrecenbe hogy baleset lesz,igaz mit várhatok tőle a nővérem világéletemben lenézett, most is csak ő balhezott miatta meg a férje aki talán egyszer ha ült mellettem és nem volt semmi baja a vezetésemmel,később ő mondjuk azt mondta hogy ha érzek magamba annyit had menjek,de a nővérem ilyet nem mondott, pedig maskor azt szokta mondani hogy jól vezetek meg oktató is lehetnek
2021. márc. 10. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!