Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elsőnek autónak melyiket...

Elsőnek autónak melyiket választanátok? Honda civic 1.5 DXi (5 gen) v Honda civic 1.5 Lsi (5 gen)?

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 11:29
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
nem lesz magas a fogyasztás. megpróbálom leírni, hogy milyen egy honda motor: mivel könnyű a kasztni és vtec motor (változó szelepvezérlésü) ezért kevesebb a fogyasztás egy hasonló paraméterü autónál, de ez csak az alacsony fordulatszámnál igaz.. tehát ezek a motorok körülbelül 4000fordulat felett kezdenek élni és valamivel 7000felé forognak úgy, hogy az még nem káros hanem normális, tehát amikor pörögeted akkor meg fog enni 9 litert de amikor úgy használod mint egy normális autót akkor városban 7liter körül fog fogyasztani ami igen kellemes. A motorba a 200ezer km az bőven kellemes, a dupláját is elbírná, ezeken a motorokon nem fog az idő de ami fontos, az a 8-10ezrenkénti olajcsere minőségi olajjal mivel ezek tényleg pörgős motorok. Ha jó olajat kap élete során benzines létére az 500ezer km-t is elbírják még ha tolják neki akkor is, úgy hogy soha nem kellett a motorhoz nyúlni. Bocsi, hogy hosszú lett :)
2010. jún. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

KÖSZI A VÁLASZT MOST MÁR ÉRTEM :D:D:D:D egy kérdésem még lenne hogy elv sokan mondják hogy a hondák szétvannak hajtva... meg van köztük ami télleg állapotához képest kitűnő.. ha most veszek egy hondát egy fiatal sráctól aki rendesen használta pörgette a motor szóval nyomta neki rendesen és van benne 200.000 km -ter... de viszont olajcsere volt nála mindig 5 renként... nem félő hogy előbb utóbb jönni fognak elő a hibák... motorikusan..

Vagy hondát hogy érdemes nézni … motorján kívül mit nézek meg…?

2010. jún. 20. 13:29
 13/39 anonim ***** válasza:
hát igen, tényleg tolják neki. ahogy a mondás is tartja, aminek lehet tolni annak tolják is :S :D amit meg tudsz nézni az a leömlő elszíneződése, azt szokták mondani ha az elvan színeződve az nem jelent jót, bár amit linkeltél a 600ezer forintos civicről ott cserélték a leömlőt 4-2-1ről 4-1re tehát az jobban húz a felső fordulaton viszont kevésbé odalent. Van Honda szervíz budapesten belül ahol olcsón átnézik neked, de ahhoz bele kell egyeznie a tulajnak is :S ott mérnek kompressziót stb. Igazából sokat nem tehetsz, meg kell hallgatni az autó motorját már meleg alapjáratnál (csattog-e stb.) meg vetni 1 pillantást a fordulatszám-mérőre mert ha nincs fix alapjárat az utalhat vmi tuningra könnyített lendkerékre vagy ilyesmire ami azt takarja, hogy annak azért nyomták rendesen. De amúgy ezek a motorok tényleg bírják, ajánlom neked a www.crxforum.flix.hu-t, regisztrálsz és az adás-vétel topikba felteszed, hogy vennél ilyen Civicket akkor ott több az esély, hogy egy honda barát-fórumos autóját fogod ki, ami talán jobban karba van tartva.
2010. jún. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
értem köszi a választ:) am ha én tuningolni szeretném nem jó ez a leőmlö elosztás... vagyis ha nyomni szeretném neki akkor sok idő mire megugrik vagy jobban megy tőle???
2010. jún. 20. 14:50
 15/39 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül rossz, csak városba kellemetlenebb.. amúgy egy-egy tuningolás után az ecut is hozzá kell programozni a cserélt dolgokhoz.
2010. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
az ecu? chiptuningolásnak minősül vagy vmi más progi? am meg már biztos hogy 1.6 esi v-tech lesz holnap fogjuk megnézni ha egy időután belteszek egy turbót utána ecu? vagy előtte?
2010. jún. 21. 21:18
 17/39 anonim ***** válasza:

nem-nem, utána csak. Az ecu az gyárilag benne van a kocsiban. Ez a motorvezérlő elektronika. Ezt lehet programozni, de egy turbosítás nem annyi, hogy bele raksz 1 turbót meg hűtőt meg programozod az ecut, ott azért kell még variálni egy pár dolgot pl. a kompresszió arányát.

Szerintem vedd meg, elsőnek elég nagy élmény lesz ez a motor is :P aztán ha kevesled, vagy gyorsulgatni jársz akkor majd gondolkodj el a turbóban de szerintem egy pár évig ez is megteszi :D

2010. jún. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

oké köszi mindent :D am sikerült dönteni

1.6 esi lesz tuti ... :D csak azért lényeges a turbó mert gyorsulásira a környéken mindig van és álltalában mindig ott vagyok :D hungaroring tököl... ahol van én oda megyek szóvaal:D örült vagyok ilyen téren ... de köszi a válaszokat most már könnyebb lesz kocsit választani :)

2010. jún. 22. 17:46
 19/39 anonim ***** válasza:
na örülök :) akkor jó, hogy rábeszéltelek :P és amit ma néztél az jónak tünt?
2010. jún. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

nem sajnos :S motorikusan kitünő :S egy tanáré volt az autó és igénytelen volt. Nem takaritotta, rohad.. sok munka lenne rajta és sokért adja .. ::S


[link]


ezt akarjuk megnézni csak még beszélni kell a tulajal .

2010. jún. 23. 17:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!