Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem tölt az autó generátora...

Nem tölt az autó generátora meddig mehetek vele?

Figyelt kérdés

Nem tölt az autó generátora és mennénk nyaralni. Debrecen-Balaton távot kellene megtenni de nem bízok abban hogy az autó képes el menni addig (400 km).


Az autó egy 2002-es Renault Espace 2.2 dci


Azt olvastam hogy a disel autókkal addig lehet menni aksival míg ki nem fogy az üzemanyag.


A válaszokat előre is köszönöm!



2018. aug. 7. 14:02
1 2
 1/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Azt olvastam hogy a disel autókkal addig lehet menni aksival míg ki nem fogy az üzemanyag."

Aha, ez a harminc évvel ezelőtti mechanikus adagolós szopódékre volt igaz utoljára.

100 km után annyi lesz az akkunak. Főleg, ha a világítás is megy, ami ugyebár lakott területen kívül kötelező.

Meg se próbáld.

2018. aug. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"Azt olvastam hogy a disel autókkal addig lehet menni aksival míg ki nem fogy az üzemanyag."


Ez nem igaz. Ez csak a ősrégi adagolós dízelekre volt igaz.


Ha nagyon lecsökken az akkufeszültség, akkor az ECU (motorvezérlő) egyszerűen leáll és a motor is leáll, nem indul be többet. Ez mondjuk az autópályán elég kellemetlen, szóval semmiképp ne induljatok el ilyen hosszú útra töltés nélkül.

2018. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 D. Brasco ***** válasza:

"Azt olvastam hogy a disel autókkal addig lehet menni aksival míg ki nem fogy az üzemanyag."


Ez azert elég erőteljes ferdites....ami maximum a régi hagyományos mechanikus adagolos dizelekre igaz,a modernebb autoknal mint pl a tied is nyugodtan elfelejtheted ezt.....még talan 40km-et ki is birna az akksi....na de 400-at!

Ha semmilyen elektromos fogyasztot nem kapcsolsz fel még akkor is lehetetlen már pedig egy modern cr motornak csak a müködéséhez is elég sok áram kell,és akkor még nem is beszéltünk az egyéb dolgokrol mint pl vilagitas stb stb.......ugyhogy addig mehetsz vele amig le nem merül az akksi,de az előreláthatóan elég hamar be fog következni........aztan azt is dobhatod a kukába tekintve hogy egy akksinak nem igazan használ ha tényleg csummára szívják......

2018. aug. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én már nem írom meg negyediknek, hogy 1970-ben a Csepelre ez tényleg igaz volt. :)
2018. aug. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Wadmalac ***** válasza:
67%

A '87-es Peugeot 205-öm elsétált több mint 100 km-t két darab 9 voltos elemről. Az tartotta nyitva az üzemenyag-relét.

:D

Persze szigorúan lámpa nélkül kellett menni, fékezéseknél sem sok minden éghetett hátul.

2018. aug. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem a '98-as évjáratú Ford Transitom is még teljesen mechanikus volt.

Egyszer annyira lemerült az akku, hogy már a helyzetjelző meg az ablaktörlő sem működött, de a motor még akkor is ketyegett. :)

2018. aug. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Skoda 120-asom kb. 200km-t bírt elmenni töltés nélkül, de rendes volt velem: Pestig elhozott, legurultam az autópályáról, majd szépen megállt velem egy csendes helyen. :-)
2018. aug. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
meddig mehetsz? az első szervizbe
2018. aug. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De az a baj hogy voltam szervizbe és ott azt mondtak hogy 1 hét mire az alkatrész meg jön. Mi meg hétfőn indultánk nyaralni és igy nem tudom hogy mi legyen.
2018. aug. 7. 15:27
 10/16 anonim ***** válasza:

Hívd fel a Ripca Kft-t, olvasd le (ha látod) a generátoron található számokat, azt kérdezni fogják, illetve hogy hány amperos.

Meglepődnék, ha másnapra nem találnának neked rá megoldást, akár cseredarabos formában is.

2018. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!