Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy f astrám a motor...

Jocó1990 kérdése:

Van egy f astrám a motor lámpa villog és ha rá indítok akkor csak kattan. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

#elektronika #vagy más hiba?
2018. aug. 7. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem is kerreg, csak kattan egyet, akkor esélyes, hogy az indítómotor. (feltéve ha az akksid rendben van)
2018. aug. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Aksi zárlatos,vagy önindító csere
2018. aug. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem kerreg és tolásra sem indul. Az akksim az jó mert van világításom és tudom hallgatni a zenét is.
2018. aug. 8. 05:49
 4/11 anonim ***** válasza:

"Tudom hallgatni a zenét is"

Na ez nem egy jó akkumulátor teszt.

2018. aug. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 MegmonDomain válasza:
Benzin, vagy dízel? Ha tolásra sem indul, akkor lehet, hogy az üzemanyagellátással lesz gond. Ha benzines, akkor a gyújtás lehet még probléma. Gyertyák állapota milyen?
2018. aug. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 MegmonDomain válasza:
Az már szinte biztos, hogy az önindító is rossz. De nem 100%, ellenőrizni kell minden akkumulátorra csatlakozó vezetéket, csatlakozót, testkábelt. Önindító kábeleit, csatlakozóit. Korrózió csodákra képes. Nekem a Suzuki azért nem indult, csak kattogott, mert nem volt meg a rendes test az akkunak. Zenét attól még tudtam hallgatni, és nekem is világítottak a lámpáim, annyi áramot simán lead, de az önindítónak jóval több kell.
2018. aug. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 attisattis válasza:
lemerült az aksid.
2018. aug. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 MegmonDomain válasza:

Ja igen, és az akku feszültséget is. 12,2 Volt szerintem minimum legyen. "Ha az akku pólusai között 12,4 V mérhető, a töltöttségi szintje: 75%

12,2 Voltnál már csak 50%, 12,0 Volt esetén pedig már csak 25%, ha 11,7 Voltot vagy kevesebbet mutat a műszer, az akku lemerültnek tekinthető. Természetesen bizonyos célokra ilyenkor még használható: tovább éghet pl. a belső világítás, működhet a rádió, de az akkumulátor a motor indítására már aligha képes. " - injektor.hu ( [link]

2018. aug. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 samtron77 válasza:

Szia!


Ha motorhiba lámpád világít azt le tudod villogtatni szintén ezzel a visszajelzővel, hogy mit tárolt el az ECU.

2018. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönóm az eddigi válaszokat.

Most cseréltem ki az öninditót és lehúztam az immot is. Egyébként ha nem várom meg a check lámpa villogását akkor elakarna indulni de azonnal le is áll. Az autó pedig 1996 f astra kombi 1.6 8v benzines.

2018. aug. 10. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!