Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgara tudtok...

Forgalmi vizsgara tudtok tanacsot adni?

Figyelt kérdés

Holnapután vizsgázom először. Nem tudom, hogy pontosan mire számítsak majd.

Mennyire szokták megszivatni a tanulókat a vizsgabiztosok? Nehéz átmenni elsőre?


2018. aug. 8. 19:30
 1/4 Hovarju ***** válasza:

Szerintem az első és legfontosabb (és a legnehezebben betartható), hogy ne idegeskedj. menj úgy vizsgázni, mintha csak egy gyakorló órára mennél.

Ha gyakorlás alatt sikerült jól vezetned és kezelned az autót, itt is sikerülnie kell.

A vizsgán a bemutatkozás és útvonal húzás/választás után csak az oktatóra figyelj. A vizsgabiztos is csak vele fog beszélni, ha szükség van rá.



- személyi igazolványod legyen érvényes és legyen nálad

- lehetőleg ne fulladj le kettőnél többször (a legjobb, ha egyszer sem)

- látványosan nézz be a jobbkezes utcákba és add is meg az elsőbbséget, ha jön onnan valaki

- engedd át a gyalogost a zebrán

- tartsd be a sebesség határokat (ha indokolatlanul lassan mész, az hibának számít)

- induláskor ne felejtsd el a fékpróba után szóban is jelezni, hogy a fék működik

- a parkolásoknál inkább kicsit lassabban menj, minthogy nekimenj a padkának, mert az azonnali bukás. Nem baj, ha nem állsz be rögtön elsőre, van lehetőséged korrigálni - legfeljebb hibapontot kapsz érte.

A feladatnak mindig akkor van vége, ha behúztad a kéziféket, közölted, hogy kész és a vizsgabiztos elfogadta és jelez, hogy mehetsz tovább


Vizsgabiztosa válogatja, meg az is hogy épp milyen hangulatban van. Ha látja, hogy határozott vagy, ismered a szabályokat és nem csinálsz nagy hülyeséget sikerülni fog.


"Nehéz átmenni elsőre?"


Akinek elsőre sikerült, annak nem, akinek nem sikerült, annak igen.

Nekem volt egy váltótársam a gyakorlások alatt (egymást váltottuk tanuláskor és össze barátkoztunk), aki sokkal jobban vezetett nálam. Egy időben mentünk vizsgázni is. Ő kezdett. Annyira ideges volt, hogy egy parkolásnál nem vette észre, hogy kapu beállóba próbál megállni, illetve tolatott anélkül, hogy hátra nézett volna. Neki akkor nem sikerült.

Én elsőre átmentem.



Szóval ezt így előre nehéz megmondani.

Csak annyit tudok javasolni, hogy nyugodj meg és figyelj az oktatóra.


Egyébként hol vizsgázol?

2018. aug. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pesten fogok majd
2018. aug. 8. 20:33
 3/4 Hovarju ***** válasza:

Egy jó nagy kalappal :-)


Írd majd meg hogy sikerült.

2018. aug. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hovarju ***** válasza:
Hogy sikerült?
2018. aug. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!