Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megéri olasz...

Szerintetek megéri olasz autòt venni?

Figyelt kérdés

Szeretnék autòt venni kb. 1 milliòig.

Nagyon szeretem az olasz autòkat,a külsejük is tetszik és olyan autònk volt/van.

Fiat Puntonk volt,hibátlanul ment de ha volt is vele valami baj az is inkább karosszéria volt (max 30.000 forint volt a legdrágább javìtás).

Most Grande Puntonk van,az is hibátlanul megy (az eggyik zár rossz.Központival nem zár le csak egyénileg,de elvileg minimális összeg mert egy műanyag cucc van elcsùszva)


Az lenne a kérdésem hogy mégérie olasz autòt venni?Azon belül is Alfa Romeo 159 1.9 JTD.

Ismerőstől vennénk jövőhéten szerelővel lecsekkoljuk milyen.

(600.000 Forint baráti alapon)


Sok helyen ìrták hogy az elektronika nem egy örökéletű,és hogy nagyon rossz motorjaik vannak.Ismerősök mondják,meg egy páran ìrták hogy az ùjabb olasz motorok a jòk és "JTD-ből nem lehet rosszat fogni".Mennyire igaz?Sokat kell majd rá költeni?


(Szerelővel 3-4 nap mùlca konzultálok)



2018. aug. 9. 22:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Több, mint 2 éve van 159 SW Alfám, 1.9 JTDm 16V.

Napi használatban van, 203 ezer km körül jár most. A 2 év alatt kicseréltem 4 spirálrugót, és egy bal első ablakemelőt, és egy bal első ajtóhatárolót, mert recsegett. Ezenkívül csak olaj és szűrők.

Többször mentünk már vele a Magas-Tátrába, mindegyik út közel 1000 km volt összesen, ennek ellenére a fogyasztás mindig 5.9 lett.


Az osztrák-német import szeret rozsdásodni, főleg a küszöb és az első sárvédő ív környékén, azt érdemes nézni. A Gyári rugók szinte minden 159-nél eltörnek, azt is érdemes megnézetni vásárláskor.

A futómű már jobb, mint a 156-nál, tovább bírják a lengőkarok, de nem örök életűek.

Az 1.9-es motor, ha nem tiprod szét hidegen, és cseréled az olajat 10-12 ezer km után, akkor nagyon tartós. Az EGR szelepet illik lefalazni, mert visszavezeti a ganét a szívósorba, és lehet takarítani, vagy épp cserélni. Ilyenkor a részecskeszűrőt is ki szokták iktatni, hogy ne duguljon el (bár nekem aktív, a regenerálás megoldja a takarítását).

A kettős tömegűvel számolni kell, egy idő után meg fogja adni magát, és nem olcsó a cseréje.

A váltó (M32), hát... 'vótmánjobbis'. Sokaknál hamar kifeküdt, használat kérdése. Ha neten utánaolvasol, szerintem sok jót nem találsz róla.


A beltér szép, akárcsak a külseje, de hátul elég kicsi a hely, a csomagtartó pedig nem kombi méretű. Mondjuk nem is kombi az SW, csak Sportwagon.


Vannak hibái ennek a típusnak is, de sok minden kárpótol érte. :)

Az idei volt a 3. AlfaCity, amin részt vettünk, és az ottani hangulat azért elég jó. :) No meg a sok köszönés út közben a márkatársaktól. :)


600 ezerért tényleg gyanúsan olcsó, még külföldi papírosat is drágábban kapsz. Azt az autót tényleg át kell nézni töviről hegyire, mielőtt bármit is lépsz.

2018. aug. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
27%
Én múlthéten tettem le a 159-em. Nagyon jó pajtásom volt, újként vettem, 2.4jtdm Q4, csak én használtam. Munkámból adódóan évi 200 000 km felett ment bele a km. Motorjára költöttem elég sokat. De azt úgy, hogy 9 év alatt bőven 1 millió km felett futott. Ha úgy számolom hogy kb 920 000 km környékén kellett először a motorhoz nyúlni komolyabban, aztán még belekerült 650 000 km, akkor nem sok az összeg, mivel amit ráköltöttem, abból egy értelmes kissebb használt autót nem tudtam volna venni. Egy percig sem bántam meg az Alfa-t!! Jelenleg egy 2.4-es motort vadászok, ha tudok szerezni bele normálisat akkor marad a 159 és egy motorcsere után újra járhatom vele Európát. Most több mint másfél millió futott km-el sem mondom azt hogy rossz lenne, de azért érezhető hogy már gyengült a motor.
2018. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!