Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorosok mért lóbálják...

A motorosok mért lóbálják időnként a lábukat?

Figyelt kérdés
Már nem egyszer észrevettem, hogy menet közben oldalra kiteszik pár másodpercre a lábukat. Ezzel jeleznek valamit, vagy csak nyújtózkodnak?
2018. aug. 10. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Nyújtózkodnak. Hosszú túrán elég kényelmetlen, ha végig magad alá van húzva a lábad, néhány motornál pedig olyan helyen van a lábtartó, hogy csak így tudod vezetni őket. Versenyzésnél kanyarban a talaj síkját szokták még kicsit behajtott lábbal érzékelni (salaknál rendesen le is támasztanak a vaspapucsra, krossznál csak tapogatnak, gyorsaságinál nem is mindig talppal keresik a talajt), de gondolom, nem ilyet láttál.
2018. aug. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

itt a városban így köszöni meg, ha kitértem előle, hadd menjen...a kormányt nem szabad ilyenkor elengedni, pláne egy erős gépen, amivel épp gyorsít.


ez egy köszönömöt jelent, ennyi.

2018. aug. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem, csak oldalra kirakja a levegőbe egy-két másodpercre, majd visszahúzza.

Értem, köszönöm.

2018. aug. 10. 21:46
 4/5 A kérdező kommentje:

Ah, # 2, Neked is köszönöm!

Igen, volt egy ilyen sejtésem, csak nem voltam benne biztos, hogy ezért csinálják.

Ha látom a tükörben (autóval) hogy motoros jön mögöttem, le szoktam kicsit húzódni, hogy had menjen. Utána szoktam látni ezt a láblendítést. Akkor ezért. :)

2018. aug. 10. 21:49
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbb esetben a jobb (vagy bal, de főleg jobb) lábunkat akkor nyújtjuk ki, amikor megköszönünk valakinek valamit, miközben foglalt a jobb kezünk (gyorsítunk, haladunk magasabb forsulatszámon, ami miatt erős motorfék lenne, ha levennénk a kezünket a gázról, ilyesmi).


Így szokott köszönni pl az a motoros, amelyik elmegy egy másik mellett mondjuk egy autóúton, vagy autópályán, mivel ekkor foglalt a jobb keze. Vagy bal kézzel köszön, de az picit nyakatekert.

Olyan is van, hogy egy autósnak így köszönök meg valami gesztust, ha foglalt mindkét kezem.


Csak nagyon ritkán csináljuk ezt nyújtózkodás miatt. Akkor inkább felállok.

2018. aug. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!