Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megvennétek azt az autót...

Megvennétek azt az autót aminek hamarosan lejár a műszakija?

Figyelt kérdés
Jövő héten veszek egy fiatalabb autót.A mostani kocsimnak októberben fog lejárni a műszaki vizsgája.Tegnap beszéltem egy szerelővel és aztmondta,hogy nem fogják átengedni vizsgán mert,hogy rozsdásodik. Nem nagy rozsdára kell gondolni csak itt-ott megette már az idő.Én ezzel a kocsival nem akarok már foglalkozni. Egy karosszériázás 100ezer+ a vizsga egy huszas.Tehát ha meghirdetem lenne rá vevő, vagy pedig gyújtsam fel valahol a szőlőskertbe? :D
2018. aug. 12. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy milyen autó. Egy 20 éves autónál sokan nem akarnak vele foglalkozni, alapból "jó" autót akarnak venni. De egy 40 éves autóhoz már inkább úgy állnak hozzá az emberek, hogy azt úgy is fel kell újítani megvétel után, így itt már annyira nem probléma ha például rozsdásodik. (Én a jelenlegi autómat darabokban vásároltam, a bódé teljesen le volt csupaszítva, ketten raktuk át trélerre a bakokról. Aztán két hónap kasznizás, festés és legózás után autó lett belőle.)
2018. aug. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
91-es Golf III
2018. aug. 12. 15:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nem adod el, a kertben való felgyújtás nagyon rossz ötlet. Forgalomból véglegesen kivonatni csak úgy tudod, ha bemutatsz egy regisztrált bontótól kapott bontási átvételi igazolást. Hacsak nem akarod továbbra is fizetni a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást és gépjárműadót.

A fenti fizetési kötelezettségek szüneteltethetők ideiglenes forgalomból kivonással is, ahhoz semmit sem kell leadni, viszont legfeljebb csak 2-szer 6 hónap időtartamú lehet.

2018. aug. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

3-as, a felgyújtást valszeg képletesen értette a kérdező.


kérdező, Tegyél egy próbát a hirdetéssel, legfeljebb ha x időn belül senki nem jön érte, akkor beviszed a bontóba.

2018. aug. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Általában a műszaki érvényessége nálam irreleváns. 20eFt vizsgadíj az autó árához képest elhanyagolható költség. Az mondjuk nem hátrány, ha van rajta pár nap műszaki, hogy legalább ne trélerrel kelljen hazavinni. Olyan autót pedig alapból nem veszek, aminél izgulni való lenne a vizsgán.

A te esetedben két lehetőséget látok. Meghirdeted minimális összegért az állapotára való tekintettel. 50-80eFt pl. Ha jó a motorja meg a beltér, stb, akkor talán valaki donornak megveheti ha lát benne fantáziát.

Ha hónapok elteltével sincs érdeklődő, akkor leadod a bontóban, forgalomból végleg kivonatod.

2018. aug. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az autót biztosan nem ha már nem menne át a műszakin. A leírásod alapján statikailag rendesen meg lehet már roggyanva.


De más lejáró műszakis autót simán. Nem sokat számít nekem se az a 20-30 ezer forint. Még csak bele se alkudnám az árba. Előbb utóbb úgyis el kellene vinni műszaki vizsgára.

2018. aug. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell felgyújtani,ha elég olcsón adod elviszik.
2018. aug. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Motorilag tökéletes és a beltérben sincs szakadás. Csak az a néhány rozsdafolt van az autón,szerintem csak többet és 80ezer forintnál :D
2018. aug. 12. 19:23
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ááá, ilyen autót nem nagyon vennék lejáró műszakival, mert kitudja, hogy átmegy e még valaha.
2018. aug. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!