Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féktárcsát akarok cserélni az...

Féktárcsát akarok cserélni az autón, ford mondeo 3, de nincs olyan eszközöm amivel betudnám nyomni a féknyereg dugattyút, mivel tehetem ezt meg?

Figyelt kérdés

2018. aug. 12. 16:34
1 2
 1/16 Vortrex ***** válasza:
Pajszerral, de ha ketté van szedve a nyereg és nincs berohadva, akkor egy erős tenyérrel is visszalehet tolni
2018. aug. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Beviz Elek ***** válasza:
Nem tudom pontosan milyen van azon a Mondeon, de a sima benyomós egy mezei papagáj fogóval benyomható (ilyen szokott lenni az első), a tekerős pedig pl egy lapos fogóval (ilyen szokott lenni a hátsó).
2018. aug. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Elsőt vissza tudod nyomi egy vízpumpafogóval, vagy ha nincs, akkor még összeszerelt állapotában a tárcsa és a betét közé betolsz egy nagy csavarhúzót, majd addig feszíted, ameddig vissza nem megy a dugattyú alap állásba.

A hátsót meg vissza kell tekerni. Flex kulcs, zéger fogó ami akad.

2018. aug. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Lecsavarozod a féknyerget, és elkezded feszíteni a tárcsán, amíg be nem megy a dugattyú.

Egy gólyaláb kiszedés, kb 5 perc egy Astrán.

2018. aug. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A régi fékpofák közé befeszítesz valamit. Én mindig így szoktam.
2018. aug. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mondeo MK3 munkahengere menetes orsón van, korábban írták a flex kulcsos visszatekerést, ez az egy ami működik ha nincs berohadva.

Visszanyomni, feszegetni, kalapálni meg se próbáld, mert szétbarmolod és nyereg csere következik.


Kérj valakitől fékmunkahenger behajtót vagy vegyél egy készletet, 5-6000-ért már kapni.


Ha már le van véve a nyereg és facelift előtti a Mondeo akkor érdemes egyúttal fel is újítani, hajlamosak a berohadásra,ehhez 5 szögű dugókulcs is kell (13-as talán). A felújítókészlet az pár ezer forint a bárdiban.

2018. aug. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2018. aug. 12. 20:18
 8/16 A kérdező kommentje:
Ha berohadt akkor hogyan tudom majd vissza tekerni?
2018. aug. 12. 20:27
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha berohadt?!

Akkor új nyereg. Mivel itt állandóan fékolaj van, nem nagyon rohadhat be.

Amúgy a nyeregtartót pucold el rendesen, meg a csúszkákat is kend meg zsírral (árulnak külön zsírt a csúszkákhoz, de lehet grafitos zsír is).

2018. aug. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Mivel itt állandóan fékolaj van, nem nagyon rohadhat be."


Az MK3 Bosch féknyerge simán berohad. Rosszul van megoldva a kézifék racsnijának tömítése és egy idő után befolyik a víz. Sajnos típushiba.


Ha összegyógyult, akkor csak behajtó vagy felújítás.

2018. aug. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!