Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia vagy Vw Golf?

Skoda Octavia vagy Vw Golf?

Figyelt kérdés

Két kocsi között nem tudok dönteni. Az egyik egy 2005-ös Vw Golf 5, 110 ezer km-el.

A másik egy 2009-es Skoda Octavia, 150 ezer km-el. Mindkettő valós, ellenőrzött km futású.

Mindkettő 1.4-es, 75 illetve 80 LE-s motorral szerelt.

Árban ugyanazok, 1,5 millió ft. Ti melyiket választanátok?



2018. aug. 12. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanebben a dilemmában voltunk mi is, csak újabb autókkal, 2010-2013 közötti évjáratban.

Végül a Golf mellett döntöttünk, mert használtan a VW és a Skoda árak összeértek, nem olcsóbb a Skoda semmivel. Viszont a Golf van annyival minőségibb, hogy megérje azt venni. Persze itt a Skoda azért fiatalabb ugyanannyi pénzért, mert több benne a km, ami még mindig nem sok, viszont a te esetedben a Skoda oldalára billenti a mérleget, hogy 4 évvel fiatalabb, az többet számít szerintem, mint a 40 ezer km pluszban.

Ja egyébként nézzél valami másat, nehogy 1.4 szívóval vedd. Inkább 1.4 TSI 122 lóval, 1.6 szívóbenzin, vagy valamilyen CRTDI motorral vedd.

2018. aug. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mindenképp benzinesben gondolkodom, rövid távokat megyek, évi 7-8 ezer km max, és sokat városban használva.

Igen, az 1.4-es motorral nekem is vannak fenntartásaim, de ha megnézzük a használtautó kínálatot, 80%-a a benzineseknek 1.4-es, elvétve találsz csak 1.6-ost. Azok meg jellemzően 200 ezer km fölött vannak, az meg nem vonzz.


Olvasgattam az 1.4-es motorokról. Nem írják egy erőgépnek, de azért nyugis autózásra tökéletesen alkalmas, és nincs velük konstrukciós gond.

2018. aug. 12. 21:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha teheted akkor 1.6-os motorral vedd (városba is). Most hogy golf vagy octavia az a kérdés mennyire kell a nagy csomagtér, mert ezen kívül egy padlólemezre épül a két autó, tehát a legtöbb tulajdonsága azonos.
2018. aug. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyen kis motorral egyik sem. Egyébként, ahogy az utolsó írja, a csomagtér dönt. Plusz talán a Golf szebb belülről, de ez szubjektív.
2018. aug. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2006-os Jetta és '12-es Octavia van a családban.

Hiába örgebb a VW 6 évvel és tőbb tízezer km-el, még mindig jobb a zajszigetelése, futóműve, sőt, az utastér hőszigetelése is.


Így ha nincs szükség a csomagtérre, akkor a Golfot vedd! Nekem kellett, hogy akár két babakocsit is bedobhassak, így lett Octavia sedan. Néztem egyébként kombi Golfot, még az is szűkösebb a lépcsős Octaviánál.

2018. aug. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van a céges flottában golf és octavia is évek óta. A skoda fapadosabb (pl zajszigetelésben, menetkomfortban ég és föld) viszont a skoda raktere nagyobb és jobban pakolható.

Fenntartási költségek tekintetében a skoda olcsóbb valamivel.

2018. aug. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!