Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a helyzet az elektromos...

Mi a helyzet az elektromos robogókkal?

Figyelt kérdés
Néhány hétig nem lesz autóm. Erre az időre szeretnék egy robogót venni. Egy elektromosra esett a választás. Kell ahhoz bukósisak? Kerékpárnak minősül.
2018. márc. 26. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Motorhoz csak bukósisak kell.

Mégis felveszek protektoros kabátot és nadrágot, kesztyűt és csizmát.

Te döntöd el, mennyit ér a saját biztonságod.

2018. márc. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 D. Brasco ***** válasza:
90%
Kerekparnak a 300w-ot meg nem halado teljesitmenyig minősül valami......bar csodalkozom,hogy minden kerdeshez hozza szoktal szólni valamit de egy ilyen alap dolgot nem tudsz,raadasul az oldalon is millioszor volt mar ez targyalva!
2018. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a motor teljesítménye meghaladja a 300W-ot akkor mopednek minősül, tehát kell rá valamilyen jogsi, de ez ugye neked adott, meg kell rá kötelező biztosítás és bukósisak. Ha nem nagyobb a teljesítménye mint 300W, akkor kerékpárnak minősül. Egyébként a gyakorlatban nincs elektromos moped, mind kerékpár, ha érted mire gondolok...
2018. márc. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. D. Brasco, hozzászólni akkor szoktam, ha meglehetősen széleskörű tapasztalataim, vagy elméleti tudásom erre predesztinálnak. Amit nem tudok, azt megkérdezem én is. Miután pedig robogó 40 éve nem volt a seggem alatt, talán elnézed nekem, hogy el se olvastam az ilyen irányú kérdéseket. Így aztán, ha ezerszer kitárgyaltátok is, számomra ezt a tudatlanság homálya fedte a mai napig.
2018. márc. 27. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!