Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó forgalomba helyezési...

Új autó forgalomba helyezési költségei mit takarnak?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a kereskedőktől ajánlatot kérni kocsikra + névre írás költséget.


Általában 120-140e Ft között írtak.

Ez milyen költségeket tartalmazhat?

A reg adó ebben nincs benne.

Kicsit sokallom. Lehet, hogy benne van már a kötelező biztosítás is?



2018. aug. 13. 20:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A kötelező biztosan nincs benne. Arra külön kapsz csekket a biztosítótól.
2018. aug. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi, én is így gondoltam.

Olyan 70-80e körül kalkulálgattam, valszeg rászámolnak némi pluszt is. Majd valszeg érdemes ebben is alkudozni kicsit.

2018. aug. 13. 20:26
 3/16 anonim ***** válasza:

Van egy trükkje az egésznek. Autófüggő.

Rébuszokban beszélve nem fogsz értelmes választ kapni (kivéve az elsőt, kötelező külön csekk, az ok).

Az autó paraméterei alapján pontosan tudsz kalkulálni. Nyilván a kereskedő megfizetteti veled az idejét is.

Egyébként, eredetvizsga fix áras, ahogy az új forgalmi és törzskönyv is, műszaki szintén, ha kell rendszám az is. Teljesítményadó már kalkulálható.

Egyébként minden papírral a kézben, és ha nem kell rendszámot csináltatni, nettó 10 perc egy autó átíratása bármelyik okmányirodában

2018. aug. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Természetesen tudom, hogy autó függő. Az alapján kalkuláltam.

54kw a kocsi.

Legutóbbi ajánlatnál leírták külön, hogy:

35e illeték

8.5e rendszám

12e forgalmi

és mellé 85e az üzembe helyezés. Ezt viszont nem részletezte.

Ebben a 85e Ft-ban mi lehet még az ami valóban az üzembe helyezésre megy? Műszaki vizsga ugyanúgy 20-25e új autónál is?

Van aki hozzáírta, hogy kresz csomag is jár mellé (izzókészlet, háromszög, stb), de nyilván minden esetben fel kell szerelni a kocsit a kötelező elemekkel, tehát arra mondjuk egy 10e Ft-ot talán még lehet számolni.


Próbálnám kitalálni, hogy mennyi az az összeg amit zsebbe akarnak a kereskedők kihúzni belőlem, mert abból (is) lehet majd lefaragni kicsit.

2018. aug. 14. 08:51
 5/16 anonim ***** válasza:

Benne van a forgalomba helyezés.

Azaz az ügyintézési költség.

Rendszám, forgalmi, illeték.

Műszaki vizsgáztatás.

Nálam átadás előtt kitakarították kívül-belül, mert ott állt a kereskedésben az esőben, a tréleres nem törölt lábat mielőtt lerakta az autóról.

KRESZ-csomagot is kaptam.

Kb ennyi.


Biztosítást külön kellett kötni.


Nálam 118kW-ra kerek 150eFt-ot kért a szalon. + mikor a biztosító levonta a számlámról a pénzt, akkor jött a meglepi, hogy valami 6-7eFt büntetést kellett fizetnem fedezetlenségi díj gyanánt, mert a szalon már kb egy héttel az előtt forgalomba helyeztette az autót, mielőtt nekem szóltak, hogy lehet menni átvenni és biztosítást kötni rá.

2018. aug. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

... még folytatva: szóval a biztosító úgy vette, hogy egy hétig biztosítás nélkül furikáztam vele. Hiába löbögtettem az átadási jegyzőkönyvet, hogy addig be se ültem az autóba, a biztosítót nem hatotta meg, azt mondták, hogy nekik csak a központi nyilvántartás a mérvadó ami szerint már akkor forgalomba volt helyezve az autó.


Az összegben természetesen benne van a kereskedés haszna is. Nem ingyen dolgoznak ők sem. Így jön ki ez a 120-150eFt.

2018. aug. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Már kaptam 100ezres üzembehelyezési kötlségre is ajánlatot, az már korrektebb, Abban szerintem olyan 20-30e körül lehet max a munkadíj.
2018. aug. 14. 11:48
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom... Én nem külön csak ezt a tételt néztem, hanem az autó árával összesen kompletten mennyi.

Nagyon nagy szórás volt a különböző kereskedéseknél. Az üzembe helyezés költségében szintén. Volt ahol 140 volt, volt ahol 220.

Az egyik kereskedésben, ahol beszélgettünk, mondták is hogy hát igen, itt is van egy kis mozgásterük, amivel tudnak némi extra profitre szert tenni.

Végül ott vettem az autót, ahol ugyan 10eFt-tal drágább volt a forgalomba helyezés, viszont az autó ára meg majdnem egy millióval olcsóbb. Így 990e-rel még mindig bejjebb voltam.

2018. aug. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Természetesen nem az üzembehelyezés az elsődlegsen nézett, csak annak a nagy szórása ütött szöget a fejemben, mivel sok esetben nem részletezték, hogy mit takar.

A kocsi árából nem sokat akarnak engedni (a legnagyobb összeg eddig 1% volt amit nagyon keveslek), bár eddig csak mailban érdeklődtem. Még tolok még egy kört, aztán ahol ígéretesebb, ott lehet előrébb is lépni.

2018. aug. 14. 19:51
 10/16 anonim ***** válasza:

Amilyen márkát én vettem, ott úgy volt, hogy nagyon sok mindenkinek, pl ügyvéd, orvos, őstermelő, közszolgálati dolgozó, stb. jár alapból ha igazolni tudod, 11-13% kedvezmény a listaárból. Ami azért nem jelentéktelen egy 7-8-9 milliós autónál. + ezen felül is a szalon egyéni mérlegelése alapján adhat további egyéni kedvezményt a saját haszonkulcsa terhére. Ez is pár százezer.

Én is azt csináltam, hogy több kereskedéstől kértem árajánlatot e-mailben,. Nem "cigánykodtam", hogy oké, de csak ennyiért meg annyiért hoznám el a kocsit. A legolcsóbbhoz elmentem személyesen. Kis beszélgetés után önként adtak még ráadának +2 év garancia kiterjesztést, ugyan ennyi assistance szolgáltatást + egy gumiszőnyeg garnitúrát. Így megrendeltem az autót.

2018. aug. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!