Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó forgalomba helyezési...

Új autó forgalomba helyezési költségei mit takarnak?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a kereskedőktől ajánlatot kérni kocsikra + névre írás költséget.


Általában 120-140e Ft között írtak.

Ez milyen költségeket tartalmazhat?

A reg adó ebben nincs benne.

Kicsit sokallom. Lehet, hogy benne van már a kötelező biztosítás is?



2018. aug. 13. 20:12
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Én olcsó autót nézek, csak dacia-t.

Teljesen felszerelve lenne kb 3.2M, plusz akarok hozzá vonóhorgot az kb 80-120e (80e volt a legolcsóbb eddig)


Ebből nyilván nem fognak annyit engedni mint egy 7-8M-s autóból, de egy 5%-ot még szerintem itt is el lehet érni, talán többet is ha kiszedek belőlük némi extrát. (szőnyeget több helyen is adnak, bár van aki arra is pénzt kérne el, mikor alapból azt se kértem)


Volt több kereskedő is aki fapofával kiküldött listaáras ajánlatot, sőt volt aki kiajánlott 100e-el drágábbat mert a fényezésre is pénzt számolt ami 0Ft-os lenne.


De a legjobb az aki adott 40e Ft kedvezményt, de úgy, hogy az üzembe helyezés költsége 140e és ebben nincs még benne az illeték ami ugye 35-40e, tehát a kedvezményt úgy adta, hogy igazából az illetékkel rejtett költségként hozzádobta, hisz az ajánlatban az a szám nem volt benne. Így nem is adott semmit.



Tehát nagyon trükkösek. De megértem, eddig névtelen e-mailt írtam, nyilván többet kell küzdenem még, hogy többet adjanak.

2018. aug. 15. 10:56
 12/16 anonim ***** válasza:

Névtelen e-mailt???

Annak mi értelme? Én oda írtam mindig a nevem a végére, sőt a telefonszámomat is megadtam.

2018. aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Természetesen én is aláírtam. De olyan nevet írsz oda amilyet akarsz, tehát hiába a valós nevedet adod meg, a kereskedő szempontjából névtelen vagy.


Nem lehet tudni, hogy valóban egy ember azaz te írtad a mailt, vagy valaki aki szórakozik vagy a totalcar aki ajánlatokat akar begyűjteni egy cikk-hez.

Így értettem a "névtelent".

2018. aug. 15. 12:39
 14/16 A kérdező kommentje:
Jah, telefonszámot nem adtam meg. 26 kereskedőnek küldtem el a levelet, ne hiányzik, hogy mind telefonon kezdjen el zaklatni. Majd amelyiknél ígéretesnek tűnik az üzlet, annak fogom megadni, vagy én felhívom.
2018. aug. 15. 12:43
 15/16 anonim ***** válasza:

26? Az szép. Én csak 10-12-nek. Az ország túlsó végében lévőknek pl nem írtam.

Engem pár helyről hívtak, de rövidre zártam annyival, hogy köszönöm szépen, de máshol kaptam jóval kedvezőbb ajánlatot. Egyáltalán nem zaklattak. Egy helyen volt, ahol kicsit hőbörögtek, hogy az kizárt, mert ők beszerzési áron készítették nekem az árajánlatot. (Az egyik legdrágább árajánlat volt.) De szépen elköszöntünk egymástól.

Az én esetemben ez tavaly év vége felé volt. Volt aki felhívott, hogy most vegyek tőlük autót, mert most jutott tudomásukra az a még nem publikus információ, hogy januártól hatalmas, több százezer forintos áremeleés várható. De ők jófejek és előre megsúgják nekem. Persze már akkor bűzlött ez nekem egy kicsit és nem is lett áremelés. Vannak aki ilyen trükkökkel bepróbálkoztak.

De olyan is volt, akitől nem vettem autót, de e-mailben érdeklődött, hogy mi újság, hogy tetszett az árajánlat. Én ezekre is válaszoltam mind. Bunkóságnak tartottam volna, ha legalább egy egy mondatos választ se írnék.

2018. aug. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

A 26-ból eddig 11 válaszolt.


Én úgy gondoltam, hogy egy nagyobb kedvezményért kimegyek az ország másik végébe is.


Valóban illik válaszolni mindenkinek. Én még fogalmazom, mert próbálok egy kört futni mindenkivel, hátha engednek még valamennyit vagy adnak valami pluszt.

2018. aug. 15. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!