Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » G Astra, Golf 4 vagy Focus Mk1?

G Astra, Golf 4 vagy Focus Mk1?

Figyelt kérdés
1.4 16v motorral mindegyik. Ti melyiket választanátok és miért?

2018. aug. 13. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Első tanács: 1.4 motort felejtsd el, 1.6-al vedd, azzal már jó mindhárom.

A legvagányabb autó ezek közül a Ford Focus lenne, brutál jó futóműve, kormányzása van a másik kettőhöz képest, és elég kényelmes is, nem marad alul a Golftól. Azonban van vele egy nagy baj: porlad a rozsdától majdnem mindegyik. Ha sikerülne egy teljesen rozsdamentest találnod, az még kibírná 4-5 évig, de erre kicsi az esély, hogy ilyet találj.


G Astra: nem rossz autó ez sem, a rozsdával itt is baj van, de messze nem akkora, mint a Focusnál. Mondjuk ha a Focus után beülsz egy G Astrába, azt fogod érezni, hogy egy lusta, tohonya autó, az Opel benzinesek jellemzően nagyon lassú gázreakcióval rendelkeznek, és a futóművük is szar. De egyébként egy élhető, jó autó, leszámítva az olajfogyasztást: egyes változatok nagyon eszik az olajat, érdemes utánanézni motorkód alapján.


Na és akkor a Golf: hát ez lenne a legreálisabb választás, semmiben sem emelkedik ki, de úgy összességében egy jó autó, eggyel jobb minőségben, mint a másik kettő (anyaghasználat, zajszigetelés, ilyesmi). A rozsdától is itt kell a legkevésbbé tartani, de azért oda is kell figyelni.


Összességében, ha csak e három közül választhatnék: szívem szerint Focus, eszem szerint Golf.

2018. aug. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Fucust leírták előttem hogy miért ne.


G astra és golf. Hát itt bizony nagyon számít hogy milyen évjáratokat is vesgel figyelembe. G astrából van asszem 2009-ig. Míg a golf 2004. De 2001-től alig van választék a piacon... Míg G astrából tudsz venni 10 évest valós 150-200 ezer kmvel. Nekem mind a kettő volt. Golfot mégegyszer nem. Ha valami rozsdásodik akkor a golf az biztosan. Opeleknék a G astra már nem rozsdásodik csak ha valahol javítva volt és rosszul. Olajfogyasztás az csak a 2000-2002 körüliekre volt jellemző. Megvannak a neten a motorkódjuk azoknak. Olyant ne vegyél, azon kívűl a többi nem eszik semmi olajat... G astrában már elmegy az 1.4 szépen. Golfba kevés az 1.4. g astra 6 litert evett 1.4 motorral. Golf 1.6 motorral pedig 8 liter.

2018. aug. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%

Én vezettem mind a három kérdésben szereplő típusú autót, és nagyon örültem hogy nem az én tulajdonban volt egyik sem.


Ezek közül csakis egy jó állapotú, megkímélt és szervízben átvizsgált Classic II-es Astra.


Off: Toyota-ból, KIA-ból, nem török gyártású Renault-ból azonos elvárások mellett is jobbat lehet venni azonos ésszerű áron.


Bár az is igaz, hogy nekem nem is a Focus-szembeni ellenérzéseim, - pedig egy full extás GIA volt, - hanem a gyári garancia miatt meghatározott szervíz volt az elmesélt tapasztalatok alapján ami főként ellenszenvesé tette.

2018. aug. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1-es, én már láttam jópár lerohadt küszöbös 4-es golfot, szóval a Ford után inkább ez az, ami jobban rohad.

Valószínű pont úgy rohadnak, mint a 3-as golfok, csak még nem olyan idősek.

A 3-as golf meg rozsda szempontjából egy vicc, azt nem értem hogy van pofájuk ezekért ma pénzt kérni embereknek.

Gyakorlatilag kilakatolhatatlan.

2018. aug. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

Golf, nem is kérdés.

ülj bele mindháromba és látni fogod te is.

Annyi a titok, hogy nem a 3-400.000-es lefingott hulladékot kell megvenni, valamint legalább 1.6 16v-t

2018. aug. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi pénzért? Golf 4 után G Astra van, ez nem rohad és jobban felszerelt (tempomat, fed.szgép, gerinctámaszos ülés, digitklíma), 1.4 16v motorral. 1000 km-re 6.6 az átlagfogyasztás.

Szerintem az anyaghasználat jobb mint a Golfnál, mindenhol ahol ember hozzáérhet puha. A Golf kopogott és rondán öregedett, viszont az összeszerelési minősége jobb volt.

2018. aug. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

"1-es, én már láttam jópár lerohadt küszöbös 4-es golfot, szóval a Ford után inkább ez az, ami jobban rohad."


Én is, például a kollégámé pont itt parkol az ablak alatt, lyukas a sárvédője, olyan rozsda van rajta.

De összességében még mindig a Golf 4-ből látok a legtöbb rozsdamenteset, pedig nem egy ritka autó, épp ellenkezőleg.

2018. aug. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne volt (céges) szolgálati autót! - ez a legfontosabb információ.
2018. aug. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

A második válaszadónak: Nekem 1.4 es G astram volt, városban 9-10liter, hosszútávon 7liter klíma NÉLKÜL!!


Én a 4 es golfot ajánlom 1.8 as motorral is tudod venni, 1.4 eset felejtsd el!

Nagyon jól felszereltek, digitklima, tempomat, ülésfutes stbstb...

2018. aug. 30. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. 9-es. Azt nem tetted hozzá hogy neked valami 2000-es évjárat körüli volt. Enyémben már sokkal újabb motor vann H astra motorja. És mint tudjuk az egyre újabb motorok egyre gazdaságosabban működnek. Egy mostani 2018-as 1.4-es turbós benzinmotor elmén már egy 1200 kilós autóval 4-5 literes fogyasztásokkal....


Az a baj hogy itt ezen az oldalon általánosítás van és a válaszadóknak kb a legrégebbi autóik vannak meg voltak. Ezért is sok itt az okos hogy az opelek eszik az olajat. Ja kb 2 évig futott egy széria a G astrából ami ette az olajat. 2000-es évek körül...

2018. aug. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!