Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tanuló vezetőként hogyan...

Tanuló vezetőként hogyan szokhatnék le arról, hogy ne vezessek gyorsan, kapkodva? Mással is volt ilyen?

Figyelt kérdés
A sebességhatárokat mindig be tartom, de sokszor elkapkodom például a bekanyarodást, vagy kivágok gyorsan még éppen egy autó előtt. Vagyis úgy vezetek, mint a többi autós, türelmetlenül. Az oktatóm is mindig mondja, hogy bizonyos helyzetekben sokkal lassabban, körültekintőbben kellene menni, nem pedig például nyomni a gázt a sárgánál, hogy átérjek, mert ilyen is volt már. Figyelem a többi tanulót is, ők tényleg lassabbak, óvatosabbak.

2018. aug. 15. 16:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Sajnos úgy vezetek, mintha az lenne a célom, hogy minél előbb túl legyek az útvonalon.
2018. aug. 15. 16:38
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezen csak te tudsz változtatni.

Gyakorolni, gyakorolni, és oda figyelni a hibákra, azokat kijavitani.

Forgalmi vizsgára ne jelentkezz, amíg kapkodva, sietve manőverezel, az átgondolt vezetésu stílust várják el tőled.

Sárgánál meg kell állni, ha lehet, hátz nyomni, ha már megállni nem lehet, hirtelen kivágni a másik jármű elé mindig tilos - ezekért megbuktatnak.

2018. aug. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Remélem nem BMW-d van :D
2018. aug. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hovarju ***** válasza:
100%

Ne kapkodj. próbáld meg élvezni a vezetést, ne csak túlélni az órát.

Én sokszor jártam így, amikor a második óra vége felé már alig vártam, hogy vége legyen. Ekkor kezdtem kapkodni.


A sok gyakorlás és az oktató hozzáállása segített. Sokat beszélt vezetés közben, mesélt mindenféle dolgoról és egy idő után elérte, hogy élvezzem az autózást. Volt olyan alkalom, amikor rám bízta merre akarok menni és "csak" autókáztunk. Na ilyenkor élveztem igazán a vezetést.

2018. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, ez nem kapkodás csak magabiztosság szerintem, aki engem tanít az hozzátette, elhiszi hogy ráéreztem már, van akinél hamarabb vagy később jön el, én az előbbi csoporthoz tartozok, de még sem az a cél hogy rutinos, évtizedek óta vezető sofőrökkel vegyük fel a versenyt, nem ez az elsődleges.


Viszont azt hiába mondanám hogy ne nézzen töketlennek, vizsgán mégis el kell játszanom a hülye óvatos szerepet, mert ez vezet előrébb.

2018. aug. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére sikerült a viszgám. Általában fordítva szokott lenni, de én pont a vizsgán vezettem jobban, mint a tanórákon. Jó volt, hogy az oktató nem beszélgetett velem, csak az útvonalat mondta. Így teljesen a vezetésre tudtam koncentrálni. Szerintem az volt a baj, hogy az órákon állandóan beszélni akart velem. Nem csak a vezetésről, hanem bármi másról, úgyhogy szerintem ez is idegesített, és emiatt volt az a kapkodás.
2018. aug. 30. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!