Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzinmotorban mért 11 Bar kevés?

Benzinmotorban mért 11 Bar kevés?

Figyelt kérdés
Adott egy 1998-ban gyártott 8 szelepes (AKL motorkodú) 1.6-os 4-es Golf. Pár hete kapott egy hengerfej felújítást, gyűrűszettet (hónolva nem lett) , és hajtókarcsapágyakat. mert nyakalta az olajat rendesen és mögöttem menni olyan volt országúton mintha ködbe jönnének utánam. Visszakerülvén hozzám az olajfogyás megszűnt és füst sincs, viszont elég gyengének érzem az autót. Elvittem egy kompresszió mérésre, és mind a 4 hengerben 11 bar lett az eredmény. Elvileg a gyári érték az 13 bar. Mi az az érték ami még elfogadható?

#benzin #motor #kompresszió mérés #11 bar
2018. aug. 16. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerjük a mérés körülményeit, de egy gyengébb akku, vagy egy nem tökéletes önindító is okozhat ekkora eltérést. Sokkal inkább mérvadó a hengerek közti nyomáseltérés, ha mint írod mind 11 bár akkor én jónak mondanám az értéket. Inkább a vezérlést kéne ellenőrizni nincs e elrakva egy foggal.
2018. aug. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A feltételezéseket szándékosan hallgattam el. A szerelő aki elvégezte a mérést is említett olyan hogy a vezérlés lehet a ludas és a légtömegmérőt említette még meg.
2018. aug. 16. 17:11
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom mennyit mentél a gyűrűzés óta, de a gyűrűknek be kell kopniuk és csak utána lesz valós a mérési eredmény. Én kb 5e km után mérném meg.
2018. aug. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
550 Km körül van benne azóta.
2018. aug. 16. 17:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Az még semmi. Egyébként a hengerek kopása meg lett mérve? A dugattyúk gondolom nem lettek cserélve, de a gyűrűhornyok szintén lettek mérve? Ha ezek már kopottak, akkor sosem lesz tökéletes a kompresszió.
2018. aug. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#3 5km közel sem elég a gyűrűk bekoptatásához, legalább 120-nak meg kell lenni..
2018. aug. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jajj! ott egy e, elnézést !
2018. aug. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!