Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz hogy a márkaszervizekben...

Igaz hogy a márkaszervizekben kevés vagy szinte nincs is hozzáértő, tapasztalt autószerelő?

Figyelt kérdés
2018. júl. 29. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Állítólag vannak még jók, de nekem csak rossz tapasztalatom van velük.

Sokszor előfordult hogy konkrétan megmondtam mit cseréljenek, de szerintük sosem volt semmi baja a kocsimnak, külön mondtam hogy az óradíj dupláját hajlandó vagyok kifizetni ha rendesen megcsinálják és ott lehetek közben, de ez sem hatotta meg őket. Persze mindig igazam volt és csinálhattam magamnak, az ő "hibakeresésük" kimerült az gépredugásban és 10 perc autó alatt mászkálásban.

Több helyen is előfordult ez, egy idő után feladtam, maximum eladásnál nem lesz pecsételve a szervizkönyv.

2018. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A márkaszerízekben jól fizetett autószerelők dolgoznak.


Viszont, ott nem az adott berendezés, alkatrész javítására mennek rá, hanem a cserére.

Nem javítanak,hanem cserélnek.


Gyorsabb kicserélni, mint megbarkácsolni.Az ügyfélnek meg az is számít, hogy ne napokat álljon ott az autó.

2018. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem igaz.

A 13 éves autómat a mai napig márkaszervizbe hordom. Próbálkoztam egyéb márkafüggetlen szervizekkel is, de mindig megjártam.

A márkaszervizben ha valami olcsóbb pár ezer forintos alkatrészről van szó, nekem kell szólni hogy ne szórakozzanak tákolással, barkács megoldásokkal, komplett csere és kész. Állandóan nekem akarnak spórolni, de néha túlzásba viszik.

Nekem ez a tapasztalatom. Igaz ez csak egy márkaszerviz a sok közül, lehet a többinél nem így van.

2018. júl. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Változó. Ahol én voltam gyakornok, ott elég képzett, nagyrészt középkorú szerelők dolgoztak. (Azért túlfizetve nem voltak, hiába márkaszerviz)

Ahova most a céges autómat hordom, az viszont katasztrófa. A szerelők és a munkafelvevők nem tudják mit csinálnak. Pontos hibaleírással odamegyek, erre értetlenkednek, meg nyomják a süket dumát hogy biztos nem úgy van, meg a jelenség normális. Hát persze. Legszívesebben megcsinálnám én, csak akkor oda a vezetett szervizkönyv és a garancia, azt meg a cég nem engedi.

2018. júl. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

csak márkaszervizbe járok, ugyanarra a helyre.


ha alkatrész kell, akkor felajánlják, hogy vagy bontóból, vagy utángyártott, vagy japán gyári új..


korrektek.


ja, és értik a szakmát, nem lóápolók.

2018. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"ha alkatrész kell, akkor felajánlják, hogy vagy bontóból, vagy utángyártott, vagy japán gyári új.."


3-as vagyok...

Nálunk is hasonló. Én vihetem az alkatrészt. Nem csak gyári újat, hanem bármit amit be tudnak építeni az autóba. Nem problémáznak rajta. Olyan is volt, hogy megkérdeztem náluk mennyi lenne a gyári alkatrész, de máshol olcsóbban meg tudtam venni ugyan azt, így azt vittem. Annyi csak, hogy akkor az alkatrészre nem ők vállalnak garanciát, csak a beépítésre. A szakszerű beépítést igazolandóan erről adnak is számlát, de ha gond van vele, akkor ott kell reklamálni, ahol vettem. Ez is szerintem teljesen korrekt így. (Nyilván ez már garancián túli autóra működik így.)

2018. júl. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudnak ők, szakemberek. De sokszor ahelyett, hogy felkutatnának egy hibát rendesen, inkább cserélnek turbót, meg befecskendezőket méregdrágán, pedig lehet párezer forintos hibáról van szó, csak utána kéne járni. Na ezt a márkaszervízben nem teszik meg. Pedig nekik kéne a legjobban ismerni a típushibákat.
2018. júl. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek járt a zöld kéz.
2018. júl. 30. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!