Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rángat, fullad, kihagy, dadog...

Rángat, fullad, kihagy, dadog a Simsonom? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Na szóval az van, hogy egy-két kilóméter után hidegről indulva elkezd kihagyni az ütem,később rángat, hol fullad teljes gázon és a köv. mp-ben meg meg mint a disznó, később már a kipufogó is elkezd puffogni, és alig megy, és olyannyira felforrósodik a blokk, és a kipuff, mint még soha..és be se akar nagyon indulni csak tolásra...de azt is csak hidegen..ha kihűlt, akkor megint egy-két kilóméter és kezdi előről...ja és veszettül füstöl közben..az átlagnál sokkal jobban..egy biztos h nem karburátor mert azt néztem, kipucoltam, beállítottam, és azzal hiba nemlehet...annyit még értek hozzá..de ilyennel még soha nem volt dolgom..pedig már sokat megélt simsonos vagyok..:)

előre is köszi a segítséget,és hogy végigolvastad...további szépnapot.:)


2010. jún. 20. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:

hát a durrogást ha magában jelentkezik utángyujtás de ha rángat kihagy fullad akk kondenzátor

vedd le a gyujtás felőli deknit és indísd be adj gázt és ha a megszakító szikrázik ak az a baj feltéve ha megszakítós gyujtású és a felmelegedés azért is lehet h nem megfeleleő működés következtében mer egy hibás motor a 2x-sét is elfogyasztja üzemanyagban

2010. jún. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
értem.köszönöm szépen,holnap megnézem, és beszerzem a szükséges alkatrészeket, és hátha jólesz, már végre..:)
2010. jún. 20. 23:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyan ez volt, most éppen gyújtásállítás zajlik.

A karburátorral is gond van egyébként: adj neki kevesebb benzint. Nekem úgy felforrósodott 2 kilométeren, hogy a bentlévő gyertya lila lett a hőtől :D

2010. jún. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az a gond hogy nagyon öreg a motorod és le kellene cserélni egy újabbra mert nagyon megszívod ha mindig költesz rá.

Tapasztalatból mondom, én is megbántam hogy nem rögtön az első hiba után adtam el mert 2 év alatt kb 60 ezret költöttem rá és még annyiért se tudtam eladni.

Amúgy a gyújtásoddal van a hiba.

2010. jún. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Igazad van, tényleg nem éri meg fenntartani a Simsont, én is ma költöttem rá 150 Forintot, mert kellett egy kondenzátor, aztán mivel még maradt pénzem vettem egy megszakítót is (eredeti németet) 200 forintért.

Ezek mennyibe kerülnek egy robogón? :D

2010. jún. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Robogónak nem megszakítós gyújtása van szal a megszakító hozzá 0 FT:D
2010. jún. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Robógalkatrész se sokkal drágább

Minarelli főtengely: [link] 17.500HUF

Simson főtengely [link] 15.600HUF

A legolcsóbb is bruttó 10 rongy [link]

2010. jún. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De azt is figyelembe vehetnétek h nincs mindenkinek annyi pénze h megtanul váltani Simón aztán vesz egy KTM LC 125-öt

de neked azért nem let jó hiába költötél rá 60ezret mer 1x eszt cserélted aztán amaz stb stbés ha kicserélsz egy jót a töbi rosz azt is roszá teszi xD...na értitek:D

2010. jún. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!