Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tűgörgő csere simson s51 en?

Tűgörgő csere simson s51 en?

Figyelt kérdés
Nagyon tűgörgő hangja van már. Ha leszedem a hengert mire kell még ügyeljek? Ronggyal körbe a hajtókart hogy semmi ne essen a blokkba ezek után ? Csapszeg mennyire nehezen jön ki? Hogyan működik ez a művelet? Majd ha készen lenne mennyi Nm kell meghúzni a hengerfej csavarokat?

2018. aug. 18. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:

A dugattyút teljesen felhúzod, nagyon szorosan betömöd ronggyal a forgattyúsházat, leszeded a gyűrűket és a zégereket. Fogsz egy kúposra köszörült kiütő szerszámot ami jól felfekszik a csapszegre és nem csúszik le és óvatosan kiütöd a csapszeget miközben valaki ellenttart a kezével a dudónak a másik oldalon. Inkább aprókat üss, nehogy elgörbüljön a hajtókar, bár sokat kibír az de ki tudja milyen van benne.

A visszaszerelés hasonló de a csapszeget az egyik oldalról előre bele kell valameddig ütni hogy az egyik hézagoló felférjen rá.

Arra vigyázz hogy amikor a dugattyút szereled vissza a hézagoló alátétek felkerüljenek illetve a dugattyú tetején lévő nyíl lefelé a földre, a kipufogó felé mutasson. Ugyanis a gyűrűk kapcsolódási helye ott van, lent.

Érdemes a tűgörgőt csapszeggel együtt felpróbálni hogy nem e szorul stb. Visszaszerelésnél csapszegből is újat tegyél!

2018. aug. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. És a csapszeg nem maradhat a régi?

Vettem tűgörgőt 400 fortint volt. Drágábban kellett volna vagy 400 fortint már mrgteszi minőségileg nagyjábol?

2018. aug. 18. 13:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy milyen, mert ha német vagy esetleg taiwan utángyártott a tűgörgő akkor jó de ha valami régebbi húsz éve gyártott magyar kisipari hulladék akkor még rosszabb hangja lesz mint volt. Én úgy szoktam csinálni hogy a gyári tűgörgőkosárból kipattintom a görgőket és az SKF csapágyboltba nézek bele ugyanolyan méretet és beleteszem azt. Ha lefotózod megmondom milyen a görgőd.

A csapszeg nem kerül sokba, ezért írtam neked hogy érdemes lenne együtt cserélni. Amúgy pedig nem kopós alkatrész, tehát ha nincs berohadva akkor megteszi egy tűgörgő csere erejéig.

2018. aug. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyet kaptam 400 forintért. Volt 2000 ezerért is de azt mondták nem ér annyival többet

2018. aug. 19. 00:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, mondják az üzletben hogy nem ér annyival többet azután kiderül hogy amit adnak párszáz forintért az egy hulladék. Ráadásul méretpontatlan hulladék. A kétezres sem jobb ebben igaza is van és ahogy fentebb is írták mindent az SKF-ből kell beszerezni. Az acél hézagolóktól egészen a szimeringekig ha gyári minőség a szempont.
2019. szept. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!