Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mennyit költöttetek az...

Ti mennyit költöttetek az elmúlt egy évben az autótok szervizelésére?

Figyelt kérdés

Olajcsere, alkatrész, munkadíj, mindennel együtt.

Milyen autó és hány km-t tettetek meg ez alatt?


2018. aug. 20. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Olaj és szűrők cseréje, fék- és kuplungfolyadék csere, összes szíj cseréje, torony- és egyéb szilentek cseréje, km óra jeladó csere. Más nem volt az elmúlt 1 évben.

Sokat nem mentem, de 105.000-es szerviz volt, plusz kopogó stabilizátor, csikorgó szíjak, álló km óra. Kb. 150 ezer volt márkaszervizben. 11 éves Swift.

2018. aug. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

11 éves dízel Grande Punto (255 ezer km van benne jelenleg) Falken gumikkal járok (téli-nyári egyaránt)

Tavaly 30-32 ezer körül mentem vele és volt két olajcsere szűrőkkel együtt (a gázolajszűrő csak egyszer) fékfolyadék, hűtőfolyadék.

Első spirál rúgók lettek rajta cserélve, stabikarok, fékbetétek, váltóbowden stb

Így hirtelen nem tudom megmondani milyen árban voltak ezek. Lassan kuplungcserés lesz, mert nem mindig veszi el zökkenőmentesen a hátramenetet...

2018. aug. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1 éve vettem használtam citroen ds3 , nem tudom mennyit mentem vele azóta

Minden lötyi,szűrő,gyertyák,aksi stb alapok lecserélése, mi vettük az anyagot kedvezménnyel , munkadíjat nem kellett fizetnünk majdnem 110000 volt

2 hete új gyári turbócső 38000, turbófelújítás 119000, a turbó miatt autó szétbontása összerakása és még jó pár tömítéscseréje + ismét olaj és szűrőcsere munkadíj+ anyag 49000. Amikor az autót vettük fékbetétek stb olyan állapotba voltak,hogy szerelő szerint értelme nem lenne cserélni mert szinte újak.Most is jó,de ősszel-tavasszal cseréltetünk.

Lancia phedra ,ebbe az évbe még semmit, de majd most mert a turbója annak is elkezdett szívatni, aztán akkor olaj stb csere is lesz. km-et nem igazán tudok ennél se,de az elmúlt 1 évbe közel se használtuk annyit mint amúgy előtte évekbe

2018. aug. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Olaj és aksi csere kb 20eFt. Suzuki, 6-7e km.
2018. aug. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1993-as bmw e34 525tds touringom van a fene se tudja mennyi kilométerrel,olyan 15ezer km-et tettem meg vele az elmúlt egy évben,sajnos most egy kicsit kellet a kasztnira költeni pontosabban 50 ezret(egy küszöb csere,másik javítása,hátsó sárvédőívek javítása,ajtók javítása)de ezen kívül csak kopó alkatrészek:olaj,olajszűrő,üzemanyagszűrő,pollenszűrő,klímaszíj nagyjából ennyi...
2018. aug. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Motorhibás astra-t vettem, 1.7td motorral, vettem egy olajszivattyút hozzá(5000ft) egy vezérműszíjat(4000ft) meg 8 darab himbát+szeleprátétet használtan, 3000ft-ért.

Majd kellett egy hengerfejtömítés is, hajtókarcsapágyak, karter+szelepfedél tömítés.

Én magam csináltam, azóta beleraktam 17 ezer km-t.

Szóval vagy 20000ft volt az anyag, meg télen csináltam a 0 fokban.

Addig jó, amíg lelkes az ember....

2018. aug. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Visszanéztem, mert minden autóval kapcsolatos történést írok.

Az elmúlt egy évben váratlan javítás nem volt.

2017.07.31-én volt egy olajcsere + pollenszűrő csere + klímatisztítás, de az egy éven kívül van már, azt nem számolom bele.

A következő már benne van egy egy éves intervallumban: 2018.05.04-én. Olaj (5 liter Castrol Edge 5w30), olajszűrő (Mahle) + gázolajszűrő (MannFilter) + levegőszűrő (MannFilter) volt cserélve. 24.390Ft volt.

Volt még egy kerékcentrírozás is, mert 130-nél éreztem némi vibrációt. Ez még 2017.09.01-én volt. 6480Ft-ot fizettem.

Ennyi. Tehát összesen kb 30.000Ft az elmúlt egy évben.

Pont 2017.08.20-án nem volt feljegyezve a km-óra állása, de a 09.01-ei állapothoz képest 24.687km-t tettem meg a mai napig.

Egy Opel Astra H 1.7CDTI autóról van szó, 2005-ös évjárat, durván 303.000 futott km-rel.

2018. aug. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Két olaj- és olajszűrő csere volt csupán az elmúlt 12 hónapban és 21ekm-en szumma 60eFt-ért.

Skoda Octavia 2012 1.6 CRTDI

2018. aug. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sokat, de sajnos a szívemhez nőtt. Bő tíz éve használom, jelenleg 165 ezer van benne. Idén összejött egy pech-széria. Először a Suzuki Igniseknélk típushiba, a váltó gyenge csapágyazása kezdte megadni magát.

Váltó felújítás: 85000

Ha már szerelőnél van, és már régebb óta terveztem: első lengéscsillapító csere, de kellett cserélni már a féltengelyeket is, toronycsapágyakat is: mindenestől 100 000


Már vagy két éve kezdett kicsit levegősödni a hűtőrendszer, utalva egy kezdődő hengerfejességre. Nyáron egy hosszabb autópályázás során kiderült, hogy nem lehet tovább halogatni, meg kell csinálni.

Hengerfejtömítés-cserének indult, de hengerfej-gépmunka, szelep-becsiszolás, szelephézag állítás (hézagoló pogácsa cserével) lett volna. Aztán valaki valamit nagyon elrontott, de hogy mit, az soha nem derült ki, nem árulták el, de egy 75000 kilométeres bontatlan motort ajánlottak fel helyette. Nagyot nyeltem, és belementem, motor + munkadíj + új olaj, szűrők: 160 000.


Most a klímakompresszor hangos, de idén már elég volt a költésből, majd jövőre... addig így marad, mert nincs rá keret.

2018. aug. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fabia II olaj+szűrők, gyertyacsere és vezérlés 140ezer
2018. aug. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!