Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fordulatszámmérő 3 hengeres...

Fordulatszámmérő 3 hengeres autóhoz?

Figyelt kérdés
Elkövettem azt a nagy hibát , hogy rendeltem a kisautómba (Daihatsu Charade 1.0 3hengeres) egy utólagos pici fordulatszámmérő műszert. A forgalmazó oldalán az volt feltűntetve hogy 3 hengeres autókkal is működik ezért rendeltem meg, de sajnos nem a pontos fordulatot mutatja. Van a hátulján egy kapcsoló ahol a hengerszámot lehet kiválasztani ( 4,6,8) nekem 4 en van és alapjáraton 400at mutat ami valójában 7-800 körul van. Ha hathengeres módra állítom akkor mindennek a felét mutatja 6000-nél 3000-t mutat. Az lenne a kérdésem hogy egy műszerész a 6 hengeres módot nem tudná meg"felezni"? Válaszokat előre is köszönöm

2018. aug. 21. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Cseréld ki a számlapot.


Amúgy leírhatnád, hogy egyáltalán milyen elven működik...

2018. aug. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%

Milyen elven működne mégis?Statikus?😁

leveszi a jelet a trafóról.


Azonban nem érdemes ezzel utólag hebrákolni,mert egy kínai csodaműszer nagy eséllyel hazateszi a gyújtást és ami hozzá tartozik

2018. aug. 22. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hülye.

Arra gondolt, hogy mutatós, vagy digitális kijelzésű.

Mutatós műszereknél egyszerűbb megoldani, ott egy monostabil multivibrátor időállandóját kell beállítani, hogy a három hengeresnek megfelelő fordulatszámot mutassa a műszer.

Digitálisnál valószínűleg egy mikrovezérlő van benne, ott ki kéne olvasni a programot (le van tiltva) át kéne írni, és visszatölteni.


Annak idején egy Suzukiba úgy oldottam meg, hogy inkább építettem egyet, digitális kijelzéssel, hétszegmenses kijelzővel. Jó ronda házibarkács lett, de legalább működött.

2018. aug. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fasság annak, aki nem érti.

Aki már 30 évvel ezelőtt is ilyeneket épített, annak nem.

Már akkor ez volt a szakmám, amikor te az apád nadrágjában sem voltál, kispajtás.

2018. aug. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Simán lehet rendelni 3 hengeres autóhoz is (most csak a mutatós analóg elektronikusról fogok írni).


Az a baj, hogy a legtöbb autó páros hengerszámú, így az olcsó (2-8000 Ft-os) kínai fordulatszámmérők is csak 2-4-6-8 hengeres módot fognak tudni.


Vannak olyan univerzális fordulatszámmérők, amik jók 1-3-5-10 hengeres autókhoz is, de ott az olcsó kínaira nyugodtan rádobhatsz egy 10x-es árszorzót (60-80 ezer!!! Ft)


(pl. [link] )


Az igazi megoldás az lenne, ha ugyanannak az autónak a fordulatszámmérős eredeti óracsoportját szerelnéd be.

2018. aug. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!