Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen új autót (1-8 ėves)...

Milyen új autót (1-8 ėves) vegyek ami ennyire megbízható lenne mint a rėgi?

Figyelt kérdés

Kb 2,5 millio lenne a keret.

A rėgi egy Swift. Mėg van rá egy ėv műszaki ės ha az letelik cserėlnėm. 20 ėves lesz.

A 20 ėv alatt a kötelező dolgokon kívül ( vezėrműszíj, olaj, fėkbetėt stb) az alábbiakkal voltak gondok, lettek javítva.

Egy új hátsó dob került rá mert kirohadt, egy szėlvėdőcsere (kőfelverődės miatt betört) 3 izzócsere, a 2 gázrugó már nem mindig tartja meg a csomagtartó ajtót, illetve kezd lepattogni a lakk a motorháztetőn. Az alja már kezd rozsdásodni, az egyik küszöbnėl kellett lakatolni, meg volt fėltengely csere. Szal a 20 ėve alatt kb 100 ezerbe volt a kötelezőn kívüli ráköltės. A szabadban parkolt tėlen nyáron. Az új(abb) garázsban állna.

Szerintetek melyik tipus lenne az ami a legstrapadbíróbb, legkevėsbė szervízigėnyes? Amiket nėztem (Swift, Lancer, Colt, Nissan Note, Mazda 3 bár erre azt mondják nagyon rohad. Fiesta) Leginkább csak A-B be kell meg vissza, de megbízhatóan mindig. Ėvente kb 20 ezer km. Más tipus is szóbajöhet a felsoroltakon kívül.


2018. aug. 22. 07:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál, én azok közül a Lancert ajánlanám.
2018. aug. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Lada Vesta elég robosztusnak tűnik, kemény futóművekkel. Hátul merev hátsóhidas pl. a régi Audi 80-asok voltak ilyenek a 80-as években. Azok még a mai napig mennek, a dízel pedig 5 litert eszik. Szerintem tartós autó lesz.
2018. aug. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Hátul merev hátsóhidas pl. a régi Audi 80-asok voltak ilyenek a 80-as években."


Azért az sem egy UAZ szintű klasszikus merev híd. Csatolt hosszlengőkarnak hívják és rengeteg autó készül és készült ezzel. Nem kizárólag multi-link létezik ma sem.

2018. aug. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én pont ugyanebben a cipőben jártam, 1 hónappal ezelőtt. A 21 éves swiftemet cseréltem le.

Az új swifteknél megijesztett, hogy az ABS kockával baj szokott lenni, ez típushiba. Így erről a típusról lemondtam. AMi még szóba jöhetett, az a Honda Jazz, és a Mitsubishi Colt. Végül Colt lett, egyszerűen beleszerettem, olyan jól néz ki.

A Jazz-ek meg nagyon lelakottak voltak marha drágán...


Mindenképpen kis városi kocsit kerestem, ezért csak ezek jöttek szóba.


Mivel japán láncos motor van benne, így nem gondolom, hogy csalódni fogok. Majd kiderül.


De arra számíts, hogy még egy olyan olcsó, strapabíró megbízható autód nem lesz, mint a swift. Ezeket már nem arra gyártják, hogy 20 évesen is (olcsón) használható legyen.


Ettől függetlenül gyorsan megszerettem a Coltot.

2018. aug. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én maradtam a swiftnél. Szalonból vettem. Automata. 5 év 70.000 kilométer alatt izzót sem kellett cserélni benne.

Volt kényelmesebb autóm, de megbízhatóbb nem.

2018. aug. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
LAncer, Mazda 3?, Honda jazz,Accord, Civic. Ezek mind tökéletesek erre a célra. Talán az újabb Swift is (2004-2010-ig.)
2018. szept. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!