Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen, és hasonló - hírük...

Ilyen, és hasonló - hírük szerint megbízható - keleti (Japán, Koreai) autót érdemes lehet behozni saját részre?

Figyelt kérdés

[link]


A számoldki weboldalt nézve a honosítással együtt kb. 750 ezer lenne.


Nem tudom külföldön (ez német...) mennyire "divat" a km óra tekergetés, de ha ez valós 167 ezer (mármint, a km-nek megfelelő állapot) akkor még annyira nem vészes (persze, ezt meg kell nézni és helyben eldönteni, ez egyértelmű, nem km-re akarok venni).


Már csak azért is, mert itthon nem láttam csak 250 ezer feletti példányokat, és ugyanennyiért, vagy drágábban, ráadásul dízeleseket.



2018. aug. 17. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyilván megéri nyugatról autót behozni, nem véletlenül épült ki erre egy egész iparág, de az kérdéses, hogy neked megéri-e, és hogy konkrétan ezt a linkelt autót megéri-e.

Németországban is sok keleti (török, szerb, albán, stb) használ autót, netalán még a kereskedő is bevándorló, bármi előfordulhat, a megkímélt daraboktól, a tekert órán keresztül akár a rejtett hibás darabokig, ugyanis, ha külföldre viszik az autót, arra többnyire nincs garancia, jótállás.

Vannak nagyon jó vételek, de azért ott se hülyék, tudják azt mennyiért lehet eladni, mennyiért viszik el a keleti nepperek az autókat - nyilván olcsóbban, mint az itthoni piaci ár, de magán személyként azért sok nyűggel is járhat, s a vége nem biztos, hogy olcsóbb, legfeljebb extrásabb lesz, mint az itthoni választék.

Ki kell menni, ami már költség, utazni, megnézni az autót, ha megvásároltad, papírokat elintézni, ami német, esetleg angol nyelven megy, magyarul nem.

Haza kell hozni az autót, s a kereskedő ezen is tud spórolni, hazahoz 8-10 autót tréleren, magánszemély meg egyet...

Itthon is kell még fizetni jelentős összegeket, a kint 750ezerért megvásárolt autó, mire forgalomba kerül, százezrekkel lesz drágább.

Ezzel együtt, persze, megérheti, azért csinálják, de hozzáértés nélkül nagyot is lehet bukni vele.

2018. aug. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
foglalkoztam ezzel eleget, hihetsz nekem. Kint sincs jó autó ingyen. Ami kint olcsó, az olyan is. A koreai autók ára kint is jó, mert tudni valóan megbízhatóak. Igaz, ez inkább az újabbakra igaz. Nem tudom, mit számoltál ki 750 ezerből. Ebben szerintem csak a honosítás lesz benne. Az autó messze van, ki kell érte menni és haza kell hozni. Erre nyugodtam még 100-150 ezret rá lehet számolni.
2018. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!