Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fordok általánosságban milyen...

Fordok általánosságban milyen autók?

Figyelt kérdés
Pl 2012es mondeo 16tdci 116le
2018. aug. 27. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
sogoromnak ilyen van, csak nem 1.6, hanem 2.0, az jobb ekkora kasztnihoz. o nem panaszkodik, evi 1 szervizzel elvan.
2018. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Én régen nagyon szerettem, és pártoltam őket, de nagyon ki is ábrándultam a márkából. Volt sajátom is, ráfizettem. Nemcsak én, hanem több ismerősöm is. 1 év leforgása alatt 4 közeli ismerősömnek is komoly problémái voltak a Fordokkal: egy 1.6 benzinesnek alig 200 ezer km alatt elkopott a motorja, zabálja az olajat. Egy kollégámnak a Mondeoja (2006-os 2.0 TDCI) olyan szinten tönkrement, hogy nem érte már meg javítani (befecskendezők, meg csomó apróság). Unokatestvéremnek 1.8 TDCI Mondeonak állandóan van valami nyűgje, hullik szét az egész autó, pedig csak 13 éves. És végül a sajátom, 1.6 TDCI Focus, 180 ezer reális kilóméterrel, váratlanul elszökött belőle a kompresszió. Eladtam inkább a *csába. És akkor arról nem is beszélve, hogy 10 év felett mindegyik rozsdázik, meg esik szét rajtuk minden.

Kár pedig, mert alapvetően nagyon kellemes autók lennének, fassza futómű, kormányzás, fassza fék, kényelmes, minden. De 5 év után minden hullik szét rajtuk, szó szerint.

2018. aug. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2-es akkor neked peched van. 2 focusunk van, egy 1.6 benzines mk2, 2008-as, meg egy 1.6 tdci mk3, 2011-es. a dizelest 147 ezer kmrel vettem 2 eve, most tartok 192ezernel. baromi strapabiro, ha jol hasznalod nagyon halas. ezzel voltunk most nyaralni is, 10 nap alatt kb 2500 km-t mentunk vele, autopalyan 160 korul jol megy, nem fogyaszt sokat, nem hangos. evi egy szervizzel el van. a benzinesbe is csak az nem tetszik, hogy 8 litert zabal, es hangos. de az is el van evi 1 normal szervizzel.
2018. aug. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
ja: rozsda egyiken sincs
2018. aug. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szóval 3# akkor neked is ugyan az van?


Én is olyat akarok, fiatalabbat cseppet

2018. aug. 27. 12:55
 6/9 anonim ***** válasza:
te mondeot irtal a kerdesedben, nekem focus van
2018. aug. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Vezettem pár fordot (meg mást is) de ilyen harmatgyenge borzadályt, mint ezek a tdci-k, nemigen tudnék másikat említeni .
2018. aug. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
akkor az enyém valszeg az egyetlen kivétel.
2018. aug. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3-as


Én is nagyon szerettem a Focusomat, tökéletes is volt, amíg egyszer csak el nem kezdett rángatni, majd le is tiltott. Tényleg nagy pech volt, de pár hónapon belül sorba szartak be a Fordok az ismerősi körömben, nem tudom miért. Egyébként pedig általánosságban is elmondható szerintem, hogy a 10+ éves Fordok már hullanak szét, mindegyiken ezt látom. A Volkswagenek azért sokkal tartósabbak, legyünk őszinték.

2018. aug. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!