Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell várni 3 munkanapot...

Dafe kérdése:

Miért kell várni 3 munkanapot várni a sikeres forgalmi vizsga után, hogy lehessen menni az okmányirodába?

Figyelt kérdés
Ma sikerült a forgalmi vizsgám motorra, majd közölték velem, hogy 3 munkanapot kell várjak és aztán mehetek csak okmányirodába. Közbe nagyon szeretnék már motorozni, megfog enni a fene.

2018. aug. 29. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Még arra is kell várnod, hogy megjöjjön a jogsid. Minden kategóriánál így van, gondolom átfutási idő.
2018. aug. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert itthon így működik a hivatali bürokrácia...

A vizsgabiztos elküldi az iratokat valahová,azok az igazolvány gyártási helyére,legyártják,visszapostázzák az okmányirodába stb.

A 3 nap még gyors is,a jogsi hosszabbítás ügyintézése több hét is lehet.

2018. aug. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondták a rend éber őrei (mivel felhívtam őket), hogy ha a jogosítványról megvan az a papír, amiről kiállították, és mivel minden adat rajta van, mint egy jogsin ezért lehet azzal motorozni. Legalább is AM kategóriával. Azt mondták. Aztán remélem nem vertek át.

Akkor ha 3 nap gyors, akkor annak még örülök is, köszi szépen a választ:D

2018. aug. 29. 17:52
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem B kategóriánál azt mondták, hogy azzal a papírral nem lehet vezetni, csak a plasztik kártyával.
2018. aug. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy érdekes ez a 3 napos időpont,az okmányirodákba időpontot kell igényelni akár több hét vagy hónappal későbbi időpontra(megnéztem,nekem jövő hét csütörtökre lenne "első vezetői engedély kiváltására" időpont)és ha az megvan utána 1-2 hét amíg legyártják a jogsit,addig csak egy papírt adnak róla.
2018. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amit az leső jogsi megszerzésekor kapsz A4-es nyomtatványt az nem ideiglenes jogsi.(mint mondjuk mikor újítod a jogsidat)
2018. aug. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor verje meg a gyász őket, hogy egy 14 évest félrevezetnek. Köszönöm szépen a válaszaitokat.
2018. aug. 29. 18:34
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze motorozhatsz, csak ha elkapnak, megbüntetnek 200 ezerre, plusz eltiltanak 3 évre.

Ha megújítod, akkor lehet a két plasztik kártya között vezetni.

2018. aug. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én szerdán nyomom a forgalmit(Szekszárdon) és amennyiben ez az első jogosítványod akkor nem vezethetsz vele. DE ha kategoria váltás történik akkor vezethetsz azzal a papirral. Itt az oktatóm úgy mondta, hogy ritka az, hogy másnap még ne legyen bent az adat az okmányirodába. Szóval csütörtökön már motorozok :D
2018. szept. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
szerdán vizsgáztam és már pénteken el is tudtam intézni a jogsit..azt mondták hogy amit adnak papírt azzal már vezethetek is!
2021. ápr. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!