Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Piaggio Typhoon 50 2T (2004)...

Akosszabo kérdése:

Piaggio Typhoon 50 2T (2004) mennyire megbízható robogó? Vélemények róla?

Figyelt kérdés
Vennék egy Piaggio Typhoon 2T-s 50es kis robogót, tapasztalatokat várnék, hogy mennyire megbízható/jó? Gondolom már az egy jó pont, hogy nem injektoros hanem karbis, léghűtéses.

2018. aug. 31. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ilyen motorom van, igaz, egy kicsit újabb, 2010-es évjáratú, de egyébként ugyanaz a modell. Tavasz és kora ősz között napi szinten használom, nagyon meg vagyok vele elégedve. El nem romlott soha, a kötelező dolgokon kívül nem kellett rá költenem. A motorereje elég jó, végsebességre óra szerint 75 körül tud, fogyasztása 2,5-3 liter között van. A futóműve robogó szintén szerintem nagyon jó, a fék is elég rá, bár hátul csak dobfék van. Az egyetlen hátrányt, amit említeni tudnék az a 10"-os kerekek, a ballonos gumik ellenére is azért érezni az úthibákat és rosszabb minőségű úton kanyarodva óvatosnak kell lenni. Ha egy karbantartott, nem szétfarigcsált, gyárias állapotút sikerül találnod, azt nyugodtan megveheted.
2018. aug. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy évig volt egy 2002es Typhoonom.


Vennék ismét. Ami a hátránya az a kretén méretű gumi, elég nehéz találni.


Ami a gyenge pontja az az első villa. Ezekhez már nem találsz felújító készletet az új meg 200 ezer körül van. WD 40el szokták fújni mert az elfedi egy időre hogy döglött. Tapogasd meg a villaszárat és szagold meg a kezed.


Tesztelni úgy tudod hogy keresel egy bukkanót és elsővel közepesen fékezve átmész rajta. Ha felkoppan hagyd ott.


Nekem sosem evett 3 liternél kevesebbet, inkább 3.5 a dinamikus haladás. Ha tepersz akkor 4.

2018. szept. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Borozok válasza:
előző válaszoló: lehet gumit kapni erre a típusra és nem nehéz beszerezni, ami a teleszkópot illeti fel lehet javítani azt is mert lehet hozzá alkatrészeket kapni. Nekem egy 96os piaggio zip-em van és simán beszereztem eddig mindent hozzá. Lényeg hogy legyen karbantartva és akkor minden oké, én havi 300 kilómétert raktam a piaggiomba (munkába jártam vele 1,5 évig)egyszer sem hagyott ott kivéve amikor kifogyott a benzin :) szerintem megbízható márka. Ha lehet akkor a karbist válaszd.
2018. szept. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 Nekem ezt két szerelő mondta, elvileg a Tyhpoon és a Stalker felfüggesztése speciális.


Gumit azért annyira nem egyszerű kapni rá, télit pest megyében 1 helyen lehet kapni.


Szerintem Tyhpoonnok nem kaptak injektort, 2008ast is karbisként láttam.

2018. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!