Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hangszóró és fejegység...

Milyen hangszóró és fejegység páros célszerű, olcsón?

Figyelt kérdés

Van nekem egy ezres, 2001-es swiftem, gyári hangszórókkal.


Ezeket szeretném lecserélni/kiiktatni/upgradelni, akármi.


Ami bennem megfogalmazódott, illetve kialakult, hogy veszek egy valamilyen (akármilyen) auxos vagy usb-s vagy bluetooth-os fejegységet, és erősítő NÉLKÜL meghajtanék vele a kalaptartóba beszerelendő 2 db ovál hangszórót.


Most tudom, aki jártas a témában, lesz@rozza, stb. De nekem nem azért kell, hogy a gyalogosokat elkergessem, vagy a madarakat leugrasszam a fáról. Egyszerű a dolog:

Egy, a jelenleginél valamivel hallgathatóbb dolgot szeretnék kihozni, kb 30, max 40 ezer forint rászánással, összesen.

Ja, és, ha fontos, nem tuc-tuc zenét nyomatnék rajta, hanem metált :D \m/

Esetleg, ha tudnátok segíteni a kialakítással, márkával és modellel kapcsolatban, nagyon hálás lennék!


Köszönöm!



2018. szept. 1. 02:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Az ötlet nem rossz. Annyi lenne a tanácsom, hogy fejegységből ne gagyit vegyél, mert nagyon rosszul fog szólni. Egy Pioneer, Kenwood, JVC, Sony jó választás. 15000 Forintért már lehet kapni egy alap Pio fejet, amin van USB és Aux.

Mindegyikre az van írva, hogy 4x50 Watt, ami inkább csak marketing. A valóságban 4x20 Watt körül tudnak ezek.

Ezért nem érdemes a hangszóróknál a Wattot nézni. Hiába tud a hangszóró például 120 Watt RMS teljesítményt, ha a fejegységed nem tudja meghajtani.

Érdemesebb az érzékenységet figyelni. Az érzékenység az a hangnyomás, amit egy méterrel a hangfaltól, egy watt elektromos teljesítmény hatására hallható illetve mérhető.

Én egy Blaupunktot vettem 10 ezer Forint kőrüli áron és egész szépen szól.

A Swiftnél érdemes az aksitól húzni egy új vezetéket a fejegységnek, mert a gyári annyira vékony hogy villogni fog a műszerfal a mély hangoknál.

2018. szept. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Beviz Elek ***** válasza:

Ha nem akarsz pénzt költeni erősítőre, akkor Sony fejegységet raknék bele (erősítővel pedig Pioneer). CD-ről a legjobb, de USB-vel is nagyon jó minőség érhető el, AUX-szal ne foglalkozz, kritikán aluli.

Nekem Swiftben 2 Blaupunkt ovál volt a kalaptartóban, árához képest nagyon jó muzsikát szolgáltatott.

2018. szept. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindkettőtöknek, sokkal beljebb vagyok! :)
2018. szept. 2. 00:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek a többiekkel, annyit tennék még hozzá, hogy én mindenképpen Bluetooth -os fejegységet vennék. Évekig használtam egy alap JVC készüléket gyári hangszórókkal, telefonálásra, és mobilról zenehallgatásra is, mindkettőre nagyon jó megoldás volt.
2018. szept. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mivel a Blaupunktot sokat hallom és nézelődtem, találtam egy jó árú párost. Mármint Blaupunkt fejegység és hangszóró páros. Szerintetek ez egy használható kombó lenne?

Fejegység:

[link]


Hnagszóró:

[link]


KÖSZI!

2018. szept. 4. 02:33
 6/9 anonim ***** válasza:

A hangszóró teljesen jó.

Fejegységből viszont nem véletlenül nem javasoltam. Személyes tapasztalat és több fórumon is említik, hogy a rádió adókat nem fogja jól. A régiek még jók voltak, ezek az újak már kicsit lesüllyedtek a gagyi szintre.

2018. szept. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1. Alapszabály: hangszórót nem rakunk a kalaptartóba, csak is első ajtóba.
2019. jan. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ott sajnos nincs kialakítva hely
2019. jan. 31. 02:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Az nem probléma, építeni kell, vagy éppíttetni. Másképp nem lesz elfogadható minőségű hangzás.
2019. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!