Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Budapesten melyik benzinkúton...

Budapesten melyik benzinkúton van jelenleg lehetőség ingyenes akkutesztre?

Figyelt kérdés
Már vagy 3-nál voltam de azt mondták hogy nincs
2018. szept. 1. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom... mikor ősszel szervizben járok az autómmal, grátiszként megmérik a hűtőfolyadék fagyáspontját és rámérnek terhelővillával az akkura is. Márkaszerviz, de ezért egy fillért nem szoktak elkérni.

Benzinkúton elvileg a szélvédő mosatás és az olajszint, keréknyomás ellenőriztetése is ingyen van, de mégis illik valamennyit fizetni. Én mondjuk a kúton nem szoktam engedni, hogy hozzányúljanak az autómhoz. Tankolni is magam szoktam, mindig elhajtom a kutast. Így nem tudom melyik kúton áll rendelkezésre akkuteszter.

2018. szept. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6%

Mégis mit akarsz tesztelni rajta?

Vegyél egy multimétert és mindíg tudod mérni.

2018. szept. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
6%
A legnagyobb kárt az akkunak a ezzel a terhelő villával okozhatod. Ezért nem mérik sehol ezzel(sem)
2018. szept. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Multiméterrel csak a kapocsfeszültségét tudod meg, az állapotát nem.


A terhelővilla semmi kárt nem okoz, mivel jóval kisebb a terhelőáram, mint pl, indítás esetén. Viszont a multiméteres méréssel ellentétben nagyjából megmondja az akku állapotát. Különösen a digitális villák. Különböző terhelőáramok hatására bekövetkező feszültségesésből megmondják az akku maximális indítóáramát.

Analóg műszeres villánál a kezelő rutinja is szükséges, hogy mekkora kapacitású akku feszültsége meddig szokott leesni a pár másodperces terhelés alatt.



Ugyanezt a mérést kivitelezni multiméterrel csak több lépésben lehet, és eltart pár percig.

2018. szept. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4-esnek: #3-as vagyok.. az a helyzet, hogy le vagyok maradva, nekem még az a régi falta van(nem használom) de erre emlékeztem csak. (közel húsz éve nem kellett aksit néznem.)


Köszönöm az ismertetőt, megint tanultam valamit

2018. szept. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!