Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos biciklire kell...

Elektromos biciklire kell jogositvány? Mit bírnak ezek? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nagyon gondolkodok, hogy jövő nyárra kéne venni valami elektromos bringát, látom hogy itt a környékemen elég sokan kezdtek használni ilyet az utóbbi 1-2 évben. Munkába járáshoz használnám (tehát napi olyan 30 km-t kéne megtennie) de nemtudom, hogy kibírnak-e egy töltéssel annyit, meg mennyivel megy, kell-e rá vmi engedély hogy vezessem... Mik a tapasztalatok, milyet vegyek? Láttam már Sellőt 150e ft környékén, de az nemtudom hogy mennyire szervízigényes,és valami gagyi vackot nem akarok venni.
2018. szept. 3. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell jogsi. Azt nem ismerem, de gyanusan gagyi!
2018. szept. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
napi 30 km villanybringával? gratula! inkább robogót vegyél!
2018. szept. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elektromos biciklire nem kell jogosítvány, sem más engedély. Szerintem 30 km-t biztos elmegy, de nézd meg, hogy mennyi hatótávot ír a gyártó. Az elektromos biciklik nem szervízigényesek, hozzájuk sem kell nyúlni. Én 150 ezerért egy normál országúti biciklit vennék, azzal biztos eljutsz a munkába, és (városon kívül)azzal is tudsz menni 40 50 km/h-val.
2018. szept. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Robogóval az a baj, hogy jogsi kell hozzá. Most csináltam a B kateget, múlt héten kaszáltak el másodszor, be kellett lássam hogy inkább jobb ha nem ülök a bal oldalra, mert annak baleset lesz a vége,amit meg rááldoztam erre az egészre abból vehettem volna már egyet.

A hatótáv az végülis nem olyan probléma, a melóhelyen van konnektor, és oda-vissza 30 km, ha lemerülne, akkor tudom ott tökteni, 8 óra alatt feltöltődik. Outit nem akarok venni, anno volt egy Specialized bringán, de eladtam, mert rá kellett jönnöm, hogy ha csak egy darab vason fekszek, ami billeg jobbra balra, akkor 50nél azért a sza.r is megáll bennem, főleg amilyen utak vannak erre.

Akkor már csak valami típust kéne keríteni, amit érdemes megvennem.

2018. szept. 3. 15:33
 5/7 anonim ***** válasza:
2 bukás még semmi, majd 5 után gondolkozz el azon, hogy tudsz e vezetni.
2018. szept. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

0 - 300 wattig kerékpárnak számít, tehát nem kell rá jogosítvány.

300 watt és 4 kilowatt között már segédmotoros kerékpárnak számít, tehát AM kategóriás jogosítvány kell hozzá.

2018. szept. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ez már jóval többet tud, mint sokan gondolják. Most például az osan akciózta 200e forintért.


ha a roller ilyen jó, akkor bátran tervezhetsz valamilyen jobb villanybringával...csak olyant vegyél, ami a tolvajnak nem tetszik..


[link]

2018. szept. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!