Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A németek szerint miért jobb...

A németek szerint miért jobb a Volkswagen a BMW-nél?

Figyelt kérdés
Volt szerencsém beszélgetni pár német cserediákkal a melóhelyemen.Szünetbe beszélgettem velük a kopott német tudásommal és feljött az autós téma.Na gondoltam,megkérdezem őket,hogy mit gondolnak erről.Ők azt mondták,hogy semmi pénzért nem kéne nekik BMW,ők Audi/VW/Toyota pártiak.Kérdeztem miért,ők pedig csak annyit mondtak,hogy szarul vannak összerakva :D Kicsit meglepődtem ezen a válaszon főleg,hogy itt MO-n elég sokan lenézik a Vw-t.Skodával meg Seattal nem sokan járnak németbe eztis hozzátették. Ezek szerint a németek úgyvannak,hogy a bolond keleti országoknak jó a BMW? :D

2018. szept. 4. 18:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Ahhoz képest, hogy nincsenek jól összerakva, nézz meg egy 15 éves VW-t, és egy 15 éves BMW-t/Audit, na melyikben zörögnek a műanyagok?"


A magyar földön oly híres, németbű' bevitt szétrohadt 3-as bmw-kben... nem mellesleg mutatok neked tipp-topp 20 éves VW-t, és egy szétesett Audit, ami 10 éves. Nem csak (!) azon múlik miből rakták össze az autót, hanem, hogyan használták, foglalkoztak-e vele. Az való igaz, hogy jobb anyagből tették össze őket, de baxhatod, ha pár év alatt szétbarmolja valaki.

2018. szept. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az én ötös Golfom patika állapotú volt, bőven a társai ára felett is ment el, de akkor is zörgött benn a műszerfal a középkonzolnál, kattogtak a szellőzők állítólapátjai, néha a kesztyűtartó felől is jött valami hang. Erre az autóra pedig nem volt az elmondható, hogy szét volt barmolva, mert úgy nézett ki, mint az új.

Ettől függetlenül nagyon szerettem, de azért nem kell elszállni. Márkaszervizben dolgozó ismerősöm mondta, hogy hozták vissza az új, 1000 km-t futott A6-os Audit, hogy zörög a műszerfal. Szóval tényleg van kivétel mindenben.

A németbű behozott 3-mas BMW-knek én sem vagyok a híve, ettől függetlenül nekem is az van, de az csak azért németből lett hozva, mert ott van a gyár, ahol összerakták.

2018. szept. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"mert ott van a gyár, ahol összerakták"


Én dolgoztam autógyárba, igaz a rastatti merciben. Katasztrófa mi megy ott. 30 mp volt egy ülés vasalás, huzat, szivacs, légzsák bekötés 1-2 perc... Hátha ez a minőség. jó tudom mindenhol ez megy, de azért mégiscsak mercedes. Ráadásul ha a múszak végén nem volt kész a napi előírt darab, akkor addig túlóra, amíg nem lett kész. Anno dolgoztam a gödöllői Learben is. Kábelkorbács gyár. Nem tudom most hogy van ott, de 2007-ben az se volt kutyafaxa mit mennyi idő alatt kellett összekötögetni. Elég 1-2 hanyag mozdulat és dobhatod a kukába. Szóval hiába audi, bmw, mercedes, ford, citroen, peugeot, vagy lada, mindent ugyanúgy rakják össze: szarul. Oké, hogy a legtöbbet a gép hegeszti, illeszti, de van ami márkától függetlenül úgy ahogy van hulladék benne. Max a márkát fizeted meg.

2018. szept. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
A régi kettes Golfok azért még mindig mennek.Rohad meg kormol de megy.
2018. szept. 7. 12:28
 15/15 anonim ***** válasza:
Trabantok, Zsigulik, Wartburgok stb is mennek...
2018. szept. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!