Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetés jogosítvány nélkül?

Vezetés jogosítvány nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár hónapja éjszaka kimentem egy parkolóba gyakorolni a vezetést a jogosítványhoz, sajnos rosszkor voltam rossz helyen, így a rendőrök feljelentettek.

Nemrég megérkezett a papírom, miszerint 10 hónap eltiltást, és egy elég magas pénzbűntetést kaptam. Az eltiltást azzal indokolták, hogy különösen élet-és balesetveszélyes amit elkövettem. Úgy gondolom, ez nem feltétlen helyénvaló, mivel egyetlen egy autó sem volt a parkolóban, még a közelben sem, max 20 km/h-val közlekedtem, illetve jogosítvánnyal rendelkező személy is ült mellettem. Természetesen ő is kapta ami járt neki. Soha semilyen ügyem nem volt még, illetve semmiféle kárt nem okoztam, nem randalíroztam, mégis a max 12 hónapból 10-et kaptam. Érdemes fellebbezni a határozat ellen, elérek vele valamit? Illetve a pénzbírság csökkentését kérném méltányossági alapon. Lehet valamennyi esélye, hogy enyhítenek a bűntetésen?


2018. szept. 6. 18:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
Teljesen jogos a büntetés. Teljesen mindegy, hogy egy kihalt parkolóban gyakoroltál. Nincs jogosítványod. Így te nem is ülhetsz a volán mögé, nem vezethetsz. Még akkor sem ha az anyós ülésen jogosítvánnyal rendelkező személy van. Egyébként a melletted ülő utas életét már veszélyeztetted is.
2018. szept. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
16%
Fellebbezhetsz, de nem hiszem, hogy enyhíteni fognak, így viszont csak még több pénztől esel el végeredményben. Egyébként hol történt ez az eset, ha publikus? Nem tudom elképzelni, hogy egy tök üres parkolóban gyakorolsz, aztán egyszer csak egy rendőr úgy gondol, hogy akkor most behajt melléd és megbüntet. Nem reális. Valami más is kellett, hogy legyen a dologban.
2018. szept. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kőbányán van egy Family Center nevű kisebb áruházféleség, na annak a parkolójában nagyjából éjfélkor. A rendőrök egy névtelen bejelentésre jöttek ki, fogalmam sincs miért vagy ki nyomott fel. Helyszínen a rendőr azt mondta kapok max 100k, eliltást ritkán adnak elsőre, akkor is csak pár hónapot. Ehhez képest amit kaptam a többszöröse ezeknek :D fml
2018. szept. 6. 18:39
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

én a helyedben, bedobnák egy gránátot a rendőrség ablakán :D



viccen kivul amugy szerintem gyökér rendőröket fogtál ki.


Nekem egyszer volt hogy lejárt jogsival, lejárt biztosítással igazoltattak, de elengedett a rendőr, csak azt mondta mihamarabb rendezzem.

2018. szept. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Én ezért kaptam anno magánúttal együtt magánbírtokot, hogy ott vezessek, ez egy óriási szívás, sajna igazuk van. Ha meg jogsival letolnál és ezzel maradandó sérülést okoznál akkor akkor csak 2 év eltiltást kapsz. Gondolom ezzel a cselekedettel naaagyon sok ember életét veszélyeztetted , még mindig sokkot kapnak ha arra a szitura gondolnak :/
2018. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
3%
Bocs , de szerintem jogos. Ha gyakorolni akarsz jogsi előtt fizess a plusz órákért ennyi.
2018. szept. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#6 Tudod van aki nem feltétlen engedheti meg magának azt a +30-40e forintot. Igenm most ennek a többszörösét kell fizetnem, megszívtam.
2018. szept. 6. 19:05
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
Jogos volt. Még ha nem lenne köztudott, hogy nem szabad, akkor érthető volna a fellebbezés.
2018. szept. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
37%

"Tudod van aki nem feltétlen engedheti meg magának azt a +30-40e forintot."


Igazad van, szerintem is sokkal jobb fizetni a pénzbüntetést.

2018. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
A #2 és #6-os válasszal mi volt a baj?! Lényegében ugyanazt írtuk, mint a #8-as, hogy jogos volt és nem éri meg fellebbezni, mégis csak ővele értetek egyet. Én ezt komolyan nem értem.
2018. szept. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!