Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megéri beleköltözn...

Szerintetek megéri beleköltözni egy 50es gyorsaságiba?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy nem olyan rég raktam le a jogosítványt(AM).

Mindféle képpen 50es gyorsaságival akartam kezdeni, hogy érezzem meg tanulgassan azilyen motorokat.

Na most már megvan 2hónapja kb a motorom, egy ilyen Aprilia Rs 50 (70ccm)

És az lenne az elképzelésem hogy most még járogatok vele meg minden, lefóliáztatom, keményen megcsináltatnám ilyen matt-chrome-ra. Aztán majf ilyen fél év múlva, vagy 17évesen megcsinálnám A1ből a jogsit, és akkor nem motorváltás lenne, hanem csak szimplán átalakítanám a motort 70ccm-ről 125ccm-re..

Na most rögtön felmerült a kérdés bennem ogy ez lehetséges? Illetve mennyibe fájhat nekem egy ilyen átalakítás kb?


Ennyit szerettem volna kérdezni, köszönöm higy elvolvastad.



2018. szept. 7. 07:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
U.i.: 16F
2018. szept. 7. 07:26
 2/13 anonim ***** válasza:
Röviden összefoglalva: Nem lehetséges.
2018. szept. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Első kérdés, milyen az a matt-króm? Vagy matt és króm elemek tarkabarkán?

Nyilván anyuék finanszírozzák valamilyen formában, szóval amit az ő pénztárcájuk enged. De az átalakítás felejtős szerintem. Nagyságrendileg egy ilyen motor ára 200.000 Ft, az átalakítást nem tudom pontosan, mert nem vagyok otthon a témában, de gondolom összemérhető a motor értékvel (értsd 100.000+ Ft), a papírozás még több. És akkor is lesz egy tákolt sz/rod, amiben az alkatrészek fele alulméretezett.

Szóval igen, lehetséges, de nem, nem éri meg. Nagyon nem. Tanulj meg rendesen motorozni, tedd le a nagyobb kategóriás jogsit, aztán add el a kicsi motort és vetess egy nagyobbat.

2018. szept. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Armstrong01 ***** válasza:
A motor gyárilag 50ccm amin van egy 70-es hengerszett. Fogdadni merek erősített főtengely sincs benne mert ritka hogy rendesen megcsinálják ilyenkor. A lényeg hogy esélytelen neked ez a 125 ccm-es téma már a motor szempontjából mivel nem bírná nem arra van tervezve. A másik meg papírozni se fogok tudni mivel ha megvannak a gyári papírjai azon 50ccm-esként szerepel és már nem tudod vizsgáztatni.
2018. szept. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Először is, véletlenül sem anyucia meg apucika tárcájából finanszirozom, hanem a sajátomból, amit én megkeresek. De gondolom te nem így vagy ezzel, nem gond. Mindenki magából indul ki.

Másrészről pedig nem értem hogy miért ne lehetne? Az Aprilia rs50 illetve Aprilia rs125 között mégis mi a különbség? Mert szerintem full ugyanúgy néznek ki, csak épp az egyik 50, másik 125.. semmivel nem nagyobb vagy szélesebb az egyik a másiknál.

A papirral nincs gond, mivel csak adásvételi szerződés van, amiben 50-es, és tudjuk hogy az 50es motoroknak nem szükséges papírnak lennie. Ez így van velem is, semmi papírja nincs az adásvételin kívűl.

2018. szept. 7. 07:56
 6/13 Armstrong01 ***** válasza:
Rá nézésre nem tűnik úgy tudom de hidd el a motor belseje másabb sokkal több erő van egy 125-sben mint egy 50-70ccm-ben más alkatrészek is vannak benne. A papír téren pedig annyi a helyzet hogy 50ccm feletti motornál meg már rendszám is kell ahhoz feltételek vannak lásd gyári papírok amivel el mész magadra íratni a motort stb műszakira vinni de mivel ezek a papírok nincsenek a birtokodban és mivel nem 125-s gyári papírjai vannak nem tudnád sehogy vizsgáztatni a motort hogy rendszáma legyen.
2018. szept. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Inkább hagyd meg 50-esnek, ne mókold. Ezzel csak öntöd rá a pénzt, de lényegében nem növekszik az értéke.

Nem fogod tudni 125-ösre lepapírozni. Arra már kell rendszám, forgalmi, stb.


Tedd le az A1-t (16 évesen már leteheted). Ha megvan eladod az 50-est és veszel egy gyárilag 125-öst.

2018. szept. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat
2018. szept. 7. 08:52
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Azért ne keverjük a szezont a fazonnal.

Egyrészt, oké a te megkeresett pénzedből veszed. A tetőt ki fizeti a fejed felett? A netet amiről most irkálsz? A kaját amit megeszel stb stb. Szóval közvetve is, de anyu finanszírozza...


A másik pedig, azt hiszem két dolgot összemosol ami miatt a válaszokat sem egyértelműen értelmezed. A motort fizikailag átépíteni kerül annyiba amennyibe, leírtam én is és más is, hogy fizikailag kivitelezhető biztosan, csak flex és hegesztőpálca kérdése, viszont valami gyenge lesz benne, alulméretezett stb stb, most hogy ez a váz lesz, a teleszkópok a fék, vagy mindezek együtt az ilyen szempontból részletkérdés. Megbízhatatlan lesz. Másik oldalról pedig a papírozás. Mivel a jogsival kötöd össze, mindenki úgy gondolta szerintem hogy papírozni akarod az átépítést. Az oké, hogy most van egy papíron 50-es motorod, amihez csak adásvételi kell, a 125-öshöz nem. Oda kell forgalmi törzskönyv, rendszám stb. Hogy ilyet kaphass törvényesen kell átépíteni a motort, ami pedig a papírozás miatt gyakorlatilag többe kerül, mint az 50-es és 125-ös motor egyben. Annak már nem sok jelentősége van, hogy ha megfognak az 50es papírokkal 125-ös motorral, akkor neked most AM vagy A1 jogsid van, nem ezen fogsz csúnyán elnyalni, hanem az illegális átépítésen. És a rendőr sem hülye, oké, hogy kívülről ugyanúgy néz ki, de gumibotoztak már le randalírozó robogósokat is a motorról...

2018. szept. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Most ezt a kis motort sajnáljátok tőle basszus?


Egyébként meg jó kis gép ez úgy ahogy van, de ha meglesz az A1-ed, akkor cseréld el egy gyári 125-re, kár ezzel kínlódni, mert soha nem lesz olyan jó.

2018. szept. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!