Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lemerült akkumulátor. Káros e...

Lemerült akkumulátor. Káros e ez a továbbiakban?

Figyelt kérdés
Két hétig szabin voltam és a kamion akksija lemerült. Most újratöltötték. Ha lemerül az akksi, ez mennyire befolyásolja hátrányosan az akksi további életét? Számítani lehet rá, hogy hamarabb le fog merülni, ha nem figyelünk rá, kevésbé jól fogja bírni a telet?

2018. szept. 7. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek a modern kamionok ilyenek, nem kell meglepődni. Nem tesz neki jót a teljes lemerülés, de ha nem kell minden nap bebikázni, akkor még használhatod sokáig. Ja, és fél nap állás után, télen már be kell indítani, ha a kamionban élsz (fűtés, laptop, világítás miatt).
2018. szept. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Töltsd fel aztán majd meglátod.

Bár ha ilyen hamar lemerül az az akksi már nem a legjobb.

Nekem volt olyan hogy karácsony előtt leálltam , január 6.-áig és közben majd minusz 20 volt , de be indult.

2018. szept. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Régebben nálam is volt hasonló, hogy kibírt egy karácsonyi leállást. Ezek az akksik pedig nem is olyan régiek. Csak valami Kínai vackok. Aztán főnök meg nem szereti, ha járatják az autót... Na tessék, nyáron...
2018. szept. 7. 19:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem káros, de jobb, ha valamilyen formában töltve van.


jól kapisgálod, a lemerülés nem igazán használ az akksinak..de nem tudom mennyit csökken az élettartama...na persze nem kell rosszra gondolni, ha mondjuk állandóan töltött aksi kibír 6 évet, akkor a néha lemerített csak 4-5 évet.

2018. szept. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kicsit megnyugtattál. Én mindenre odafigyelek lelkiismeretesen, de ha a főnököm ennyire nemtörődöm, azzal sajnos nem tudok mit kezdeni. Most nem volt időm bemenni elindítgatni.
2018. szept. 7. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!