Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sötétben előzés tényleg olyan...

Sötétben előzés tényleg olyan nehéz?

Figyelt kérdés
Sötétben jöttem ország úton és előzni próbáltam. Láttam messze a fényeket, mondom messze van még előzhetek. Előztem is és nagyon hirtelen ott termett egy motoros, épp hogy visszatudtam érni a sávomba.
2018. szept. 10. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván könnyebb világosban, amikor rendesen látsz. Sötétben meg csak a fényszórókat látod, a környezetet nem látod rendesen, nincs mihez viszonyítani a távolságot.
2018. szept. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még előnye is van, mert ugye látod, hogy jön e szemből fény, vagy sem. Ami nehéz, az a szembejövő sebességének a felmérése, hát biztos nem 90-el jött az a motoros sem, hanem "picivel" többel. Nekem a legtöbb esetben az a nehéz, hogy felmérjem a vaksötétben, hogy nincs e előttem valami enyhe kanyar, ami miatt pont nem látszik a szembejövő, vagy ilyesmi. Ezért full idegen helyen nem is szoktam jaszkarizni éjszaka, csak óvatosan, lassan, meg azt sem lehet tudni, mikor tűnik fel egy brutál nagy kátyu. Csak a jól ismert utakon előzök.
2018. szept. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
A motoros nem terem. Nem gyumolcs.
2018. szept. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

Sok-sok rutinnal éjjel is javul a saccolás.

A legjobb, amikor kivilágítatlan dolgok kolbászolnak a szembesáv szélén.

Én spec akkor szoktam csak éjjel kimenni előzni, ha végképp semmi nem jön szembe és akkor is ahogy az előzendő mellé érek, felrakom a refit, hogy ne csókoljak bele semmi kivilágítatlanba, gyalogos, részeg bringás horgász satöbbi.

2018. szept. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A szembe jövők csak az egyik veszélyforrás, a másik az hogy nem látod (elég jól) hogy mi van az úton illetve a kátyúkat.
2018. szept. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!