Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire zavar titeket, ha...

Mennyire zavar titeket, ha sötétben előzés előtt lámpáznak egyet hátulról?

Figyelt kérdés

Elég sokat vezetek, sötétben is. Az utóbbi években ugye elterjedt az a szokás, hogyha sötétben meg akarsz valakit előzni, akkor villantol egyet reflektorral, hogy az előzött biztos észrevegye, hogy előzni fogják. Van aki autópályán is alkalmazza ezt a módszert, ha elhalad más autók mellett.

Én is előszeretettel használom ezt a villantást. Azonban szóba került a múltkor néhány ismerősömmel a dolog, és fél voltak háborodva, hogy milyen dolog már az, hogy lelámpázok valakit hátulról, mert olyan mintha azt jelezném, hogy takarodj az útból... Illetve a múltkor egy ilyen előzés után másodpercekig felkapcsolta a reflektort az általam megelőzött autó, hogy égesse ki a retinámat, talán azért, mert megsértődött amiért lelámpáztam.

Titeket mennyire zavar ez a dolog, sértő? Jobb ha máskor nem alkalmazom?



2017. ápr. 6. 14:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Villantani akkor szoktunk, ha valakit figyelmeztetni akarunk a veszélyre, ha jelezni akarunk, esetleg elsőbbséglemondásról (bár ez utóbbi csak íratlan szabály).


Ész nélkül normális ember nem villog (lámpáz, mi ez a hülye elnevezés?)


Ennyi erővel a Hungária körúton ha elmegyek valaki mellett, akkor villognom kell, meg dudálnom?

2017. ápr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Nincs értelme lámpázni egy sima előzésnél.Kirakod az indexed ,ennyi elég.
2017. ápr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nem ész nélkül történik.

Akkor használom én is, és ahogy észrevettem, sokan mások is, mikor lakott területen kivül, teljesen sötétben előzünk. És nem hosszú ideig, csak egy rövig villantással jelzek, pont hogy észrevegye. Mert az indexet hajlamos az ember nem észrevenni, ha hosszabb ideje követik a sötétben.

2017. ápr. 6. 14:38
 4/23 anonim ***** válasza:
84%
én ezekre a retkekre rányomom a hátsó ködlámpát majd lassítok és ha megelőz akkor reflektor ha meg megáll hát akkor kezdődhet a buli,érdekes régebben ezt senki nem alkalmazta mégis működött a közlekedés
2017. ápr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Én kamionos vagyok, nem szeretem, mert ösztönösen belenézek a tükörbe ilyenkor.


Oké, Géza, jó, látom, hogy előzöl, tedd azt. De mi közöm hozzá? Eszembe nem jutott eléd szédülni.


Más kérdés, ha kacsáznak, kóvályognak előtted, láthatóan "alszik" a versenyző, akkor azt jobb figyelmeztetni. De csak úgy, egy szabályosan haladónak? Mi a fenének? Egy hosszabb úton akkor te folyamatosan villogsz?

2017. ápr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljes sötétben nem előzöl, mivel értelmes ember lámpával közlekedik, amit hidd el sötétben ki fog szúrni az akit meg akarsz előzni, nem kell hozzá villogni, az agresszió jelének fogják értelmezni.
2017. ápr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy értelmetlen dolog és a legtöbb ember kötözködésnek veszi. Az előtted haladó pontosan látja a tükörben, hogy előzni készülsz, minek kellene rávillogni? Ez a lelámpázás kifejezés meg nagyon suttyó látásmódra vall.
2017. ápr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 veterán vas ***** válasza:
81%

Egyem a drága szívedet, az nem zavar, hogy az általad említett "..lakott területen kívül egész sötétben.." már alapból fölkapcsolt tompítottal közlekedünk? Mert abba csak reménykedni tudok, hogy nem országútival jössz mögöttem....

Aztán ha annyira előzni akarsz, még az irányjelző lámpát is kellene használnod. Úgy hogy a fentiek ismeretében megkérnélek, ne nagyon "lámpázzál". :(

2017. ápr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Hmm, hát érdekesek a reakciók, nem erre számítottam őszintén. Engem is szoktak ám megelőzni, és villantottak már így hátulról, de egyáltalán nem zavaró, pont annyira segít, hogy észrevegyem hogy előzni akarnak. Mert van, hogy este az ember már el van bambulva, vagy ilyesmi, aztán történhetnek balesetek. Na de köszi a véleményeket, akkor máskor nem használom ezt a módszert.
2017. ápr. 6. 15:14
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Es hanyszor villantottak eddig le? Egyszer? Akkor mar mindjart szokas? 10 eve vezetek, de elozes miatt meg soha nem villantott nekem senki...
2017. ápr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!