Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kézifék nem kattan, visszaugri...

Kézifék nem kattan, visszaugrik legalsó pozícióba. Mi lehet a hiba ok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a minap az alábbi hibát tapasztaltam , követtem el:


autóval való induláskor ki akartam engedni a kéziféket, de nem sikerült, kicsit erősebben próbáltam, majd mintha hirtelen kiugrott / eltört volna valami.


Azóta búzáskor nem kattan egyet sem, megtartja a fék az autót ameddig úgy tartom a kezemmel, de ha elengedem visszaesik a kar a kiindulási pozícióba. Lehet hogy a beakadásért felelős "kallantyú" tört el?


Mit tegyek? Nőként rá lehet nézni az ilyesmire amatőrként, vagy inkább szerelő?

Illetve honnan tudhatom, hogy az autó biztosan egyáltalán nincs megfogva a kézifék által? Tudok-e így vele ideiglenesen utazni?


Köszönöm szépen mindenkinek



2018. szept. 13. 17:59
 1/1 anonim ***** válasza:

"autóval való induláskor ki akartam engedni a kéziféket, de nem sikerült, kicsit erősebben próbáltam"

Kiengedéskor húzd fel egy kicsit a kart és úgy nyomd a gombot és akkor könnyebb lesz.


"Lehet hogy a beakadásért felelős "kallantyú" tört el?"

Vagy az, vagy a rugó kiugrott/eltört.


"Mit tegyek? Nőként rá lehet nézni az ilyesmire amatőrként, vagy inkább szerelő?"

Nőként kötelező műszaki analfabétának lenni? Ha úgy érzed, hogy nem tudod megcsinálni, akkor szerelő.


"Illetve honnan tudhatom, hogy az autó biztosan egyáltalán nincs megfogva a kézifék által? Tudok-e így vele ideiglenesen utazni?"

A kérdést se értem. Ha nincs behúzva a kézifék, akkor elgurul. Az utazáshoz nem kell kézifék.

Lehetőleg sík terepen parkolj és mindig hagyd sebességben, így nem tud elgurulni.

2018. szept. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!