Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az AGV...

Mi a véleményetek az AGV bukósisakról?

Figyelt kérdés
AGV K1 sisakot szeretnék venni. A Shoxnál 65.000 Nyilván nem akarok nagyon drágábbat venni, ez se olcsó. Megéri megvenni? Nem az ár szempontjából kérdem, hanem a minőség szempontjából! Köszi

2018. szept. 14. 09:28
 1/4 A kérdező kommentje:

[link]


Ebben a videóban leejtenek egy AGV sisakot kb 1,5 méterről, és nagy tragédiaként tüntetik fel. Ez miért van? Nem értem mi baja lesz attól, ha leejtik?

2018. szept. 14. 09:32
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogy mi baja lesz? Gyengül a szerkezete, aztán ki tudja, egy esetleges bukásnál majd számít-e, vagy sem. A bukósisak nem azt jelenti, hogy sérthetetlen. Van egy szerkezete, amire még az állandó hőtágulás is hatással van, vagyis az, hogy mész vele a napon, felmelegszik, aztán visszahűl. A Nolan sisakjai pl. 7 év után cserések, mindegy, hogy nem estél vele, a gyártó ennyi garanciát vállal az anyagára. Nem azért, mert rossz, hanem azért, mert a fejed van benne, és nem kockáztatnak.

Szóval nem dobáljuk a sisakot, mert nem tesz jót neki. Aki igazán komolyan veszi a dolgot, az egy esés után lecseréli a sisakot, még ha nem is látszik rajta, hogy nagyot kapott.

2018. szept. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 veterán vas ***** válasza:

Pár évig használtam -anno- egy nyitott AGV-t. Kényelmes volt, mosható betéttel, szerettem. A zárt verzióját nem ismerem, de a márkát csak ajánlani tudom.

A videóról annyit, hogy nagy gáz lenne, ha egy ilyen leeséstől csökkenne a sisak biztonsága. Ettől lényegesen nagyobb terhelések elviselésére tervezték. Szerintem csupán a fényezés sérülése miatt mondta a magáét.

(amúgy teljesen értelmetlen volt kitenni a felvételt, mert csak a saját figyelmetlenségének köszönheti, hogy leesett a sisak)

2018. szept. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Végülis akkor maradok az AGV márkánál. A videót nem tudtam hova tenni, ezért is linkeltem be érdekességképpen. Mert azért szerintem, ha leejti, attól nem kéne, hogy bármi baja legyen.
2018. szept. 15. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!