Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin a motorolajban? Benzins...

Benzin a motorolajban? Benzinszagú az olajam, de hiba nincs.

Figyelt kérdés
Ecotec g astra z16xe. Olajat nem eszi, egy decit se kell uána tölteni cserétől cseréig, nem is nő az olajszint, nem dadog, nem rángat, 6.5L fogyasztás, füstmentes, alapjárat fix, de valamiért benzinszagú az olajam. Semmi hibát nem produkál az autó. Amit tudni kell, hogy csörög a katalizátor, de így sincs semmi hiba emiatt (egyenlőre).

2018. szept. 16. 00:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy minimális benzin pedig belejut, az má elég hozzá, hogy szaga legyen.
2018. szept. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ennyi információ alapján azt tippelném, csak rövid utakra használod az autót - akkor ez normális, nem melegszik át rendesen a motor, dús keveréket kap, és valamennyi benzin leszivárog az olajba.


Ha mész egyszer 100km-t autópályán és rendesen átmelegszik a motor, ki fog párologni a benzin az olajból, és ezt észre fogod venni az olajszint csökkenésén is.


Ez nem baj, ez ilyen. Volt a cégnél egy szaladgálós autó, ami 3év alatt nem ment ki a városból. Egyszer úgy alakult, hogy ki kellett vinni sürgősen Szlovéniába valami alkatrészt, csak ez az autó volt, indulás előtt megnéztem az olajszintet teljesen oké volt, a határnál már bevillant az olajnyomás lámpa. Töltöttem bele 1L olajat, és utána "megszűnt az olajfogyás".

2018. szept. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mármint az előző bár nem írta le, de arra gondolt, hogy az olaj keveredik a benzinnel. Amikor átmelegszik a motor, a benzin elillan és kiderül, hogy gyakorlatilag nincs is kenőanyag a motorban. Érdemes ilyenkor a termosztát működését is ellenőrizni, télen ugyanis egy rossz termosztáttal képtelen elérni az üzemi 90 fokos hőmérsékletet a motor és ugyanez a jelenség veszi kezdetét.
2018. szept. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat bár azt le is írtam hogy nem emelkedett semmit se az olajszintem. Minden nap ellenörzöm vízszintben.
2018. szept. 16. 14:43
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Emelkedni nem szokott, inkább ami olaj elfogy, az "pótlódik" benzinnel.


Aggódni nem kell, nagyon minimális benzin elég ahhoz, hogy szaga legyen az olajnak, és egy kis benzin még nem fogja lerontani a kenőképességét.

Bele van ez is számolva a motor működésébe.


Inkább arra kell felkészülni, hogy egy komolyabb autópályázás után "hirtelen" olajfogyás lép fel.

2018. szept. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Semmi ilyen tünet. Pályázok vele heti szinten. 300km-eket. Vegyes a használat. Van hogy 3hét folyamat Budapest. Aztán heti többször meg 300km pálya.
2018. szept. 17. 22:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Volt egy 2001-es 1.3-as Swiftem 250e km-rel, ugyanez.

Jelenleg van egy 2005-ös 1.6-os Corollám 450e km-rel, ugyanez.

Nincs látszólag baja, de olajcserekor nem tetszik, ami lejön. Benzinszagú és láthatóan hígabb fáradt motorolaj.

2021. okt. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!