Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Második autónak milyet?

Második autónak milyet?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 1.6-os 3-as Golfom van, ami mellé szeretnék egy olyan autót is amit jó vezetni, nem dögunalmas. Mindenféleképpen hátsó kerékmeghajtású kellene, lehetőleg olcsón - 1 millió alatt, minél könnyebb legyen, és nem baj ha nagyon fapados. BMW-k sajnos nem játszanak, sok sofőr miatt mindenki lenézi a BMW-seket (köztük én is), illetve az elmúlt 40 évben nem is nagyon adtak ki olyan modellt, ami tetszene. Talán még az E30-ra mondanám hogy el tudnám fogadni, de abból nem találtam csak jóval drágábban.

Egy régi MX-5-t próbáltam már, az nem volt rossz, csak a kormánya nem tetszett. Nem volt benne semmilyen érzet. Elvileg ha kidobná belőle az ember a szervót akkor sokat javulna, de ez nem tudom hogy igaz-e. MX-5-tel is az a baj, hogy 1 millió alatt csak nagyon leharcolt példányok vannak. Más élményautóról meg nem tudok. Láttam hogy szokták ajánlani a Ladákat is, de ahhoz még nem volt szerencsém. Egyszer vezettem egy Nagypolszkit, az egész jó volt. A nyomatékossága alacsony fordulaton nagyon bejött (nem lehetett vele lefulladni, gyors kuplungfelengedéskor is inkább csak elpörögtek a kerekei). Ehhez képest egy Lada milyen lehet?

Esetleg tudnátok valami olyan autót ajánlani ami megfelelhet nekem?



2018. szept. 17. 09:56
 1/5 D. Brasco ***** válasza:
Nem tudunk mit ajanlani mert nem is értjük az elkepzelesedet meg higy mire kellene ez neked?Ennyi szempontod van,hogy egymillio alatt hatsokerekes.....azt jó napot!bmw nem kell,helyette mx5-öt meg ladát ?!?!?!? meg nagypolszkit?!?!?nézegetsz........fura egy ízlésed van így első körön is!Ja meg még írtad hogy "olyan autót is amit jó vezetni"....az utolso kettő nem tudom mit keres nalad ebben a kategoriaban.....
2018. szept. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Melyik utolsó kettő? A Lada és a Polski? Utóbbi szerintem élményre egy szinten van az MX-5-tel. Fontos hogy jól irányítható legyen az autó, nagy teljesítményre nincs szükségem, és a lényeg hogy mindig azt érezzem hogy én irányítom az autót. Több modern hétköznapi autót is vezettem mostanában, mindegyiknél az volt az érzésem hogy a kormány nincs fizikai összeköttetésben a kerekekkel (MX-5-nél is hasonlót éreztem), valamint mikor rendesen elkezdtem használni őket az elektronika folyton letiltott (hiába volt kikapcsolva, visszakapcsolt magától). Szóval valami olyasmi kellene amiben nincsen mindenféle rásegítő és a kormányzás is elég pontos.

Azt kifelejtettem hogy abban a polskiban jóval keményebb szilentek, rugók és lengéscsillapítók voltak mint gyárilag. Lehet emiatt tűnt jónak? Más módosítás nem volt benne.

2018. szept. 17. 10:22
 3/5 D. Brasco ***** válasza:
A pontos kormanyzas meg a lada/nagypolszki meg a többi ilyen 40éves szoci szemétdomb.....kb mint makó meg jeruzsálem....
2018. szept. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 D. Brasco ***** válasza:
Egyebkent ami egymillio alatt hatsikerekes es nem bmw,és lehet is kezdeni vele valamit azok régo fordok pl sierra/scorpio stb....regi opelek pl omega
2018. szept. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Omega MV6? Mercik CLK? SLK?
2018. szept. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!