Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen feltételek mellé milyen...

Ilyen feltételek mellé milyen autót ajánlotok 1-1.2 millió forintért?

Figyelt kérdés

Üdv !


Nem most tervezek autót cserélni hanem fél év mulva szóval nem sürgős a dolog de el kezdek már most gondolkodni mit hogyan egyet-egyet megnézni mert jelen pillanatban 800 ezrem van kompletten és emllé még szeretnék gyüjteni hogy 1.2 legyen aximum az autó és azon felül egy 200 ezret még félre kell raknom az első szervizre ! Természetesen ha addig megtalálnám álmaim autóját lazán felvennék azt a kis hitelt mellé amikell vagy családtól krénék stabil jó munkahelyem van és nem akarom az első szembejövő autót megvenni de el akarok kezdeni már msot kicsit lájtosabban ileltve egyenlőre csak a lakóhelyhez közelebbi autókat megnézni . jelen pillnatban egy 2001-es f astrám van amit nagyon szeretek 1.4 8 szelepes 60 lovas motorral . nem tervezem eladni már megtettünk eggyüt boldog 70 ezer kilométert az elmult 2 és fél évben és semmilyen bajom nem volt vele ugyhogy marad váltó autónak a családba ha bárkinek a kocsijával történne valami ugyse kapnék érte semmi pénzt ugyhogy szerintem nem éri meg 200 ezerért eladni egy teljesen megbízható autót .


namármost a következő féltételeim vannak a kvetkező autóhoz :


- 5 ajtós legyen ( 21 éves vagyok és gondolkodunk már lassan a gyereken barátnömmel ugyhogy egy fontos )


- ne kombi legyen mert az viszonyt fölösleges 1 gyerek mellé


- 4-5 évet terveznék ezzel az autóval


- ha lehetséges oylat keresnék (nemtudom hogy belefér e az árban ) ami isofixes illetve viszonylag nem rossz töréstesztel rendelkezik minimum 4 légzsákkal . illetve fontos hogy legyen benne abs,esp, esetleg asr meg mit tudom milyen "vezetés segítő" passzív dolgok .


- minimum 110 ló legyen mert imádom a mostani astrát de nagyon rossz érzés hogy állandóan a beleit is kell pörgetnem ha gyorsítani vagy előzni szeretnék és nem szereti ha autópályán előzni kell és picit is gyorsabban kell menni mint 130 . ileltve azért szerintem vannak olyan szituk hogy jól jön egy kis plusz erő


- kompakt méretű autót keresek azaz astra vagy annál KICSIT nagyobb de nem akarok egy a8 méretű csatahajót mert fölösleges


- jelnleg az astrám 7 litert eszik alattam de tudom hogy a nagyobb erő több kaját is igényel ezért a limitet vegyesbe 9 literre húznám meg értelmes közlekedéssel .


- mindenképpen benzines autót keresek mert mikor hogy megyek vele . van hogy egy hónapba rengeteg és van hogy egész hónapba beinditotam 10x 3 km-re és szerintem mivel gyakran megesik hogy rövid távozok nem nekem való a dízel illetve kicsit tartok is tőle ne kérdezzétek miért ez van .


- emberi szerviz költségeket szeretnék . szóval gondolom az audi-bmw társai kiestek .tudom hogy drágább lesz mint a mostani f astrámé csak nem mindegy hogy egy fékbetét 20 ezer vagy 200 ezer .. illetve nem szeretnék ilyen nagyon ritka autót pont ezért az oknál fogva , hogy legyen is aki ért hozzá mert pl az astrámat a kertész is megcsiálja mert faék egyszerű (nem egy kertészhez viszem de értitek a lényegét )


- márkára mindent meghalgatok és utána olvasok kivétel a suzuki . sajnálom belém lett nevelve nekem semmi rossz tapasztalatom nincs vele de édesapámtól egész eletemben azt hallgattam menyire nem szereti ezért én se de azon kívűl minden játszik bár az opeleket preferálnám elsődleges mert van 5 opel a családba igy szerte széjjel és mindenkinek bevált illeve nekem is csak pozitiv tapasztalataim vannak vele kivétel az erő téren .


tudom ez sok dolog kevés pénzel de szeretnék gondolni hol kell kompromisszumot kötnöm ezért érdeklődöm minnél több forrásból és szeretnék mindennek utána olvasni .


amiket elsődlegesen eddig gondoltam érdekelne mindrőla vélemény mirét igen miért nem stb stb


- Opel astra H 1.6 16V az vele a problémám hogy nem tudom elég erős lenne e az 1.8-as már tökéletes lenne minden szempontból csak 3 ajtós és csak kombiba találtam 1.8-ast vagy 3 ajtósba.


- Mazda 3 1.6 vagy 2.0 na ez is egy dielamm mert a 2.0-as lenne az igazán ideális az biztos hozná már azt erőben de viszont nem enne az túl soakt már ? illetve ennek csak 300 liter a csomagtartója amit egy kicsit kicsinek érzek


- ford focus II 1.6 talán ez lenne a legoptimálisabb választás de ennek az autónak még annyira nem néztem utána .


és igazándiból ennyi ! Előre is köszönöm szépen a válaszokat !



2018. szept. 23. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
2000ccm benzin alatt ne is gondolkodj. Szerintem
2018. szept. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kombit vennék, hálás leszel amikor a babakocsit lesz hova besuvasztani. Egy gyerekhez nem csak babakocsi kell, hanem hely a vásárlásokkor. Ezt azért gondold át.
2018. szept. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm átgondolom ! és miylen autó tipusokat ajánlotok milyen motorral esetleg?
2018. szept. 23. 20:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Igazából egy 2-es Octavia lenne a legőszintébb ajánlásom, de az nem fér bele a büdzsébe sajnos. Így talán egy kombi 1.6-os focust ajánlanék amit te is írtál.
2018. szept. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat ment a zöld like mindenkinek !
2018. szept. 26. 22:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Mazda 6 1,8b (ha találsz nem szétrohadtat).

Kicsivel millio felett találsz Lexus IS200-ast (nekem volt, nem drága a szervizelése).


Német vonalon lerugott e46 van 1m ft-ig vagy A4 B6 alja, azokat nem ajánlom.


Fiat Croma még esetleg(kombi, de érdemes megnézni)

2018. szept. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Astra H, Golf IV/V, Passat B5.5, Ocatavia stb stb. Mazda 3 felejtős, Nem vagyok Ford párti, de még a Focus is jó lehet.
2018. szept. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !
2018. szept. 27. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!