Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktátok melegíteni nyáron...

Szoktátok melegíteni nyáron és télen az autót indulás előtt? Sokszor látom nyáron illetve télen is, hogy indítás után mar rakják is sebességbe és indulnak.

Figyelt kérdés
2018. szept. 24. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Semmi értelme nincs álló helyzetben melegíteni a motort.

Beindítás után elég egy kis idő, amíg némi olajat kapnak a mozgó részek, melegíteni terhelés alatt sokkal hatékonyabb, ami azonban szigorú kímélő módot jelent.

2018. szept. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze,használat közbe melegszik úgy ahogy kellene....

beindítom várok vele 1-2 percet ameddig bekapcsolom magam,elpakolgatom a cuccaim aztán indulás,kíméletesen ameddig rendesen át nem melegszik.Többet nem is kell járatni

Ezt így kell,benzin és dízel esetébe és nem úgy ahogy páran még csinálják,hogy 10-20 percig alapjáraton járatják.

2018. szept. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
jo es ha nekem hegymenettel kezdodik az utam, ott hogy mesz fel kimeletesen? mert en speciel egy volgyben lakom, ha megyek dolgozni egy hegyi jarattal kezdek. ha porgetem a motort, hogy felhuzzon az se jo, ha erolkodik az se jo. szoval jobb elotte melegiteni. nem kell fel orat, en 3-5 percet szoktam
2018. szept. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy nagyon rövid ideig, hogy az olaj körbe tudjon menni mindenhol a motorban, ez ritkán több mint fél perc.
2018. szept. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Örök autós kérdések vol.357657


Tipikus:

Audi vs Merci?

Dízel vagy a benzin a jobb?

95 vagy 98ast tankoljak?

nyári vs téli gumi?

behúzzam-e a kéziféket vagy ne húzzam?

árt-e az autópálya az autónak vagy nem?


stb stb stb :D

2018. szept. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Örök vitatéma ez, elmondom én a saját álláspontomat: a 30 éves Daciámtól a modern biturbós TDI Audimig minden járművet hagyok ketyegni legalább 2 percet, mert én ebben bízok. Nyáron is, de télen különösen.


https://www.youtube.com/watch?v=M0zsPw5ujig


Hallgassátok meg ezt az embert, benne bízok, mert ő tényleg ért hozzá. Szerinte is téli mínuszokban minimum egy perc járatás kell, amíg "betörik" az olaj. Nem fog álló helyzetben bemelegedni a motor, de legalább az olaj jusson el mindenfelé, ennyit várjunk.

Aki olyan helyen lakik, hogy egyből hegyet kell másszon, vagy egyből felmegy az autópályára, különösen nehéz helyzetben van.

2018. szept. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En 10_evig palya mellett laktam nem melegitettem soha. Tonkre se ment olajat se evett.
2018. szept. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze autópályára is fel lehet úgy menni, hogy 2500 fölé nem is forgatod, főleg ha dízel. De van aki a felhajtóra úgy megy fel, hogy padlógáz + 5000 fordulat, na az rossz hideg motorral.
2018. szept. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!