Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az órát, vagy a spirált kell...

Mirk kérdése:

Az órát, vagy a spirált kell cserélni?

Figyelt kérdés

Röviden a jelenség a következő: nagy hidegben a kilóméteróra búg és irreálisan nagy sebességet mutat, ugrál, pl. városban megyek 50-el és 90-100on ugrál a mutató.

Állítólag a spirál van elöregedve és az okozza. Spirálcsere megoldja, vagy az egész órát kéne cserélni?



2018. szept. 26. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Telefonon:

- Doktor úr, beteg vagyok, milyen gyógyszert szedjek?

- Mi a konkrét panasza?

- Nem mindegy? Beteg vagyok, mondjon egy jó gyógyszert!


Kb. ez a kategória a kérdésed is. Autó, vagy motor, milyen típus, milyen motorral, stb? Vaktában szerinted mit lehet erre mondani?

Amúgy meg vidd el egy szervizbe.

2018. szept. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat.

Suzuki Swift 1.0 (2000) benzin, 5 ajtó, ferdehátú :)

2018. szept. 26. 11:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán spirálos az a kilométer óra, és nem elektronikus?
2018. szept. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Spirálos.
2018. szept. 26. 11:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Spirál-gyanús.

Ellenőrzési sorrend: óra - spirál - kihajtás.

Óra ellenőrzés: kiszerel, a spirál csatlakozási helyén valamivel megteker (sebességszabályzós fúrógépre kötött spirálvég a legjobb), s figyelni, hogy különböző fordulatokon stabilan mutatja-e a sebességet. Ha nem jó, csere. Ha ez jó, akkor:

Spirál ellenőrzése: kiszerelni teljesen, majd bármelyik végét kézzel forgatva figyelni a másik végét is. Ha a másik vége nem olyan ütemben forog, mint a "kézzel vezérelt", netalán érzel is "akadásokat", akkor spirálcsere. Ha a spirál jó akkor:

Kihajtás ellenőrzése: ezt inkább autószerelőnél, szakműhelyben.Házilag sem lehetetlen , de nem éri meg a macera.

2018. szept. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egy szerelőnél voltam vele már tavaly (mivel minden télen előjön a probléma), aki szerint a spirál van elöregedve és a hidegtől, ahogy megdermed nem tud rendesen forogni - vagy valami ilyesmi :)

2018. szept. 26. 12:52
 7/9 anonim válasza:
hülye kérdés
2018. szept. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Miért hülye kérdés?
2018. szept. 30. 12:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, ha tavaly már problémás volt, és nem lett megjavítva, most a kérdés feltevéstől megjavul?

A szerelő tavaly azt mondta, el van öregedve a spirál... ezek szerint nem önjavító :-)

2018. szept. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!