Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tűnik el a fagyálló a...

Miért tűnik el a fagyálló a kiegyenlítőből?

Figyelt kérdés

Nem is csak eltűnik, hanem ahogy megállok akár 50 km után, elkezd kluttyogni a kiegyenlítő. Nem hangosan és egyáltalán nem is látványosan, de egyértelműen elforr a folyadék... már ha ezt elforrásnak lehet nevezni, mert buborék egyáltalán nincs és a folyadék szintje se növekszik - ellenben látványosan csökken. Az autó hengerfejes volt, most cserélve lett gyakorlatilag minden (termosztát, vízpumpa, vezérlés, csomó tömítés). Előtte is ette a fagyállót, de betudtam a hengerfejhibának. Most viszont elvileg teljesen jó a motor (a kiegyenlítőben levő cucc nem olajos, fehér füst nincs, szag nincs).


Még egyszer mondom: lehet hallani, ahogy tágul a folyadék/gőz, de maga a kiegyenlítő tartalma tiszta. Nagyjából 350 km alatt bő 3-4 deci belement, most 50 km alatt kb. 2 decit rotyogtatott el. Vagy ez normális lenne és csak én aggódom túl a sztorit? Egy öreg Daihatsu az alanyunk (igen, visszatérő vendég vagyok vele itt, ha valakinek esetleg ismerős lenne a téma :D ).


2018. szept. 26. 14:21
 1/4 crudy ***** válasza:
Az egyaltalan nem normalis h fogy a viz, semmennyinek nem kene eltunnie. Inditsd be, kemping szek az auto ele es nezd h valahol latsz e csopogest vagy folyast. Esetleg legteleniteni is kene de gyanitom az megvolt.
2018. szept. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy még levegős a rendszer, ezért nem is pánikolok, de az tény, hogy már amikor megvettem, akkor is eltűnt belőle a víz. Álló helyzetben nem, csak meleg motornál, és mondom, nem elfolyik, hanem elpárolog, hallani lehet, ahogy szép lassan löki kifele magából. Kizárt, hogy megint hengerfejes legyen, de a szerelés során megtisztított és javított hőfokjeladó meg hibátlan értéket mutat.
2018. szept. 26. 17:30
 3/4 A kérdező kommentje:
Közben kapom a drótot, hogy amúgy nagyon valószínű, egy csőnél ereszthet. Ami nem is hülyeség. Tegnap úgy 50 km után egy deci fogyhatott, egyértelműen puffogott valahonnan a gőz, de a kiegyenlítő nemhogy nem volt se olajos, se buborékos, de még forró sem. Úgyhogy kezdődik a vadászat.
2018. szept. 27. 07:21
 4/4 A kérdező kommentje:

Ééés ha valakinek hasonló problémája lenne, annak itt a megoldás.


a hűtősapka lett a befutó. Levettem, visszacsavartam... és egy csepp folyadék nem fogyott azóta. Furcsa mondjuk, hogy azon a minimális résen több liter elpárolgott, de megszűnt a szivárgás, ez a lényeg.

2018. szept. 29. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!