Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb választás?

Melyik a jobb választás?

Figyelt kérdés

Autó után nézelődök, mert a mostani (első) autóm nem volt a legjobb választás. (Fiat Punto HLX 1.2 16V) Sajnos belefutottam egy nepperbe, aki szíjszakadás utáni mókolt autót adott el nekem, és kiába vagyunk túl egy motorgenerálon és egy alváz ujjáépítésen, most sem az igazi. Mondhatni hullanak ki a csontvázak sorba. Elektromos hibák, stb.


A fogyasztása példaértékű városban, így szemezgettem egy kicsit fiatalabb verziójával (2007-2008 Grande Punto 1.4 16V 6 sebességes, pályán úgy tudom jobb a 6 gangos), viszont az elektromos hibái és a kényes motorja miatt megrendült kicsit a bizalmam a Fiat-al kapcsolatban.


Néztem még ebben az árfekvésben a Hyundai Coupe 2.0 DOHC 16V van, ami tetszik.

Tudom ez kicsit többet enne városban (7-8 liter helyett 9-10 kb), de elvilev a nagyobb köbcenti miatt tartósabb lenne a motorja, illetve koreai lévén úgy hallottam, hogy a Hyundai-ok is japános megbízhatósággal üzemelnek. Mondhatni olajcserékkel és kopó alkatrészekkel le van tudva a szervíz.


Nem mellesleg a 2.-hoz azért is húzna jobban a szívem, mert erre már tuti nem mondanák azt a lányok randinál, hogy inkább hív egy taxit, mert ebbe nem száll be. (Volt ilyen konkrét eset, de ez más téma.)


Néztem még egy BMW 325i-t is a jól bevált 6 hengeres motorral (1.290.000.-) de az még többet enne városban hajtva, plusz az ismerősök is és a szerelőm is azt tanácsolta, hogy BMW/AUDI/Merci csak akkor legyen, ha félévente soron kívül van felesleges 6-700.000-em szervízre. Szóval attól eltántorodtam.


Mik a tapasztalatok? Elsősorban a Hyundai érdekelne, hogy mennyire igaz a japános megbízhatóság?


Előre is köszönöm!



2018. szept. 28. 10:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elütésekért, telefonról írtam! :(
2018. szept. 28. 10:43
 2/5 D. Brasco ***** válasza:

Azert mert rádsóztak egy szart,attol a fiat azon belul is a punto meg grande punto egy kifejezetten jol sikerult szeria!

De eloszor is azt kellene eldonteni hogy magadnak akarsz autot venni vagy a diszkós riháknak.......mert ha utobbinak akkor minden képpen bmw-t vegyel,ha meg a racionalis valasztas menten megyünk akkor grande pí......a hunyadi coupe szerintem valami rém gusztustalan egy auto....bar nyilvan ez izles kerdese,de ha az lenne a vilag legjobb autoja sem kellene annyira csúnya!

2018. szept. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én nem ítélek el senkit, ha valakinek valami nem tetszik, mert ízlesek és pofonok.


A Multipla-t is megvette valaki, pedig az aztán igazán rémség. De pl a Nissan Juke sem tetszik sok embernek, nekem kifejezetten bejön, ahogy a CH-R-is. (Toyotákat amúgy is le szokts húzni 10-ből 8 ember a design miatt, pedig szerintem pár éve a modellfrissítések után nagyon is formásak.)


BMW-ből csak a 6 hengeres M-es motor érdekelne, mert arra mondták azt, ha üzemmelegen tiltason közlekedsz vele akkor sem tudod kicsinálni. Olyat meg csak a hülyék csinálnak.

Nekem inkább a futóművét írták, hogy alapból is kényes, de a magyar utak csak rádobnak erre. És bár van ismerős szerelő, az alkatrészárak húzósabbak.

Ezért tettem le róla főleg meg a városi fogyasztás miatt: 14-15 literre irták.

(Punto a ~feléből elvan klímával együtt. :D)

2018. szept. 28. 11:11
 4/5 anonim ***** válasza:

A Honda az jó választás lenne de ugye annak se olcsók az alkatrész árai. Mivel keresettek ezért drágák.


A BMW E46 fenntartása nem olcsó de azért a 6-700 ezer ft félévente túlzás. Amelyik szerelő ilyen drágán szervizel az hülyének néz és lehúz. Inkább évente 200 ezer karbantartásra ha nincs nagy motorkrach vagy baleset. Az évente 200 ezer se kevés de legalább megvenni olcsó ezeket az E46-okat mert az átlagáruk már eléggé 1 millió forint alatt van. Viszonyításképpen nekem csak a bringám vagy csak a laptopom annyi mint amennyibe egy ilyen használt átlag BMW E46 kerül. De ugyanez igaz a hasonló korú Audikra és Mercikre is.


Hyundai Coupe se rossz de mintha kevéssé értenének hozzá a szerelők. Pedig Hyundaiból sincs kevés.


Az olasz autók még ha gyakrabban el is romlanának mégis az olcsó alkatrészek miatt nem drága őket javíttatni.

2018. szept. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A coupebol csak a régebbi,,eleg ocsmanybol kapsz ennyiért. Sok tákolt szar fut belole itthon..de ugye ezekből nem sok magyar eladás volt. Amugy jok, de nem megy olyan jol meg a 2.0 sem.Belul tragédia, ocska műanyag. De megbízható. Alkatrész macerás es draga. A Grande Punto kiforrott, jo autó. Ekektronikanak semmi baja. A 95 lovas ritka a piacon. Nekem egyebkent ilyen van.
2018. szept. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!