Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda civic 1999 évjátat,...

Honda civic 1999 évjátat, Alfa romeo 2000 évjárat vagy peugeot 406 99-2000 évjaratig. Es benzinesek! Melyik autót erdemes megvenni? Muszakitol kezdve a megbizhatósagig minden erdekel.

Figyelt kérdés
2018. szept. 29. 20:31
1 2
 11/17 anonim válasza:
Nem kell félni a francia autóktól, főleg a viszonylag fiatalabbaktól, nem. A hondát körüllengő mítoszok csak részben igazak, egy gondatlan előző tulaj le tud lakni egy hondát is ráadásul, ha bele kell nyúlni, akkor a zsebbe is bele kell nyúlni. Ez a 3 f-es szabály már húsz éve sem volt teljesen igaz, manapság meg elég megnézni a ford eladási adatait... szóval nem kell felülni a szóbeszédnek..
2018. okt. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Nekem 18 éves 2000-es évjáratú "angol típusú"Honda Civic-em van (Angliában rakták össze.)


Véleményem szerint ennek az autónak az az erőssége, hogy a kritikus alkatrészei (motor, kormánymű, sebességváltó stb) nagyon bírják a strapát és az szerintem amiben az Alfa-t és a Peugot-ot megveri a Honda.

Tehát ha egy 18-20 éves Hondát kell összehasonlitani ilyen korú francia vagy olasz autóval akkor egyértelműen Honda. Ha 5-10 éves autókról beszélnénk akkor nem lenne olyan nagy a különbség köztük szerintem, de 20 évesekenél már törekedj a megbízhatóságra és azt ne azt nézd hoyg melyik szép, vagy tetszik szerintem.

Nem sokat ér egy szebb autó, ha nem jutsz vele el a kocsmáig sem....

Ilyen kormban már természetsen előfordulnak az én hondámban is kissebb hibák, és igen a rozsda is megjelenik, de komolyan használatot befolyásoló hibát nem tapasztaltam.

141 ezer km van most benne és elég egybehangzóaka véleméynek, hogy még egyszer 140 ezret úgy elmegy mint a huzat....én is úgy látom.


A Peugeot-ról még anniyt, hogy ha gyakran hibásodik az elektronikája, akkor tarsd észben hogy normális autóelektronikai szerlőt igen csak nehéz találni, és szerintem inkább azzal, fogsz szívni, hogy nem lesz aki a 20 éves Peugeot elktromos részeit javítsa...


Szóval ahogy mondom: Honda!

2018. okt. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

A Hondás utolsó vagyok, egyet elfelejtettem:

"Mert nekem a 406os jobban tetszik szerkezetileg is mrg ahogy említetted hogy nagy tágas"


A Honda Civic relatíve nagy autó, és igencsak tágas az is, én nem bírtam még annyi cuccut vinni vele hogy tele legyen a komplett csomag és utastér, pedig volt hogy 1000 km-ről cuccoltam haza.


Én annak idején részben ezért vettem VW Golf és Passat helyett Honda Civic-et, mert a Golf-ot túl szűknek, a Passat-ot pedig túl nagynak találtam.


A másik szempotn természetesen az volt hogy a Honda olcsóbb volt...

2018. okt. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Tehát amiatt szerintem ne vegyész 406-ost mert az tágasabb, elég tágas lesz a Civic is...
2018. okt. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Ha netán kérdésed, van a Hondáról kérdezz nyugodtan privátban, vagy akár itt is.
2018. okt. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

"A hondát körüllengő mítoszok csak részben igazak, egy gondatlan előző tulaj le tud lakni egy hondát is ráadásul, ha bele kell nyúlni, akkor a zsebbe is bele kell nyúlni."


Ez így igaz, egy barbár módon vezető, autót nem kímélő ember kinyírja a hondát is.


Valamint az is igaz, hogy a Honda ritkán romlik el, de ha elromlik, akkor az drága tud lenni.


De viszont a kritikus alkatrészei azok szerintem tényleg ritkán romlanak el.

Olyan autótípus pedig nem nagyon hirtelen eszembe aminek 20 évesen abszolút semmije nem romlik el és a javítása is olcsó...


Ha tudtok ilyet nyugodtan szóljatok nekem is:)

2018. okt. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Ha a Honda mellett döntesz, mielőtt megvennéd egy dolgot ne felejts el semmiképpen:


Mindenképpen mondd mega kereskedőnek, hogy emelje fel az autót és nézd át nagyon jól, hogy nincs-e rozsda az alján, és ne csak szemmel, hanem egy vésővel vagy vasrúddal kopogtatsd át az autó alját kb minden négyzetcentiméteren, meg feszítsd fel azt műanyagborítást ami az első és hátsó kerekek között húzódik oldalt az autó szélén, az alatt szokott lenni a rozsda.

Azért kell vésővel átgopogtatni, mert rohad a festék alatt a kaszni, akkor annak más lesz a hangja észre lehet venni.Illetve ha egyszerűen lefestették a rohadó részt azt is meg lehet így találni.

Meg a japán néha bevonja az autó alját ilyen gumiréteggel, és az alatt szokott rozsdálni ami miatt nem lehet látni szabad szemmel.


Ezekhez fel kell emelni az autót,vagy aknából az autó alatt kell megcsinálni.


Ez nagyon fontos, mert a rozsda a 20 éves japán autókat

is kinyírja....sőt műszaki gondok híján gyakran az nyírja ki őket....


Ha mást nem vigyél magaddal egy megbízható szerelőt aki ehhez ért.


Ha a a kereskedő nem enegdi ezt megcsinálni, akkor küldd el melegebb éghajlatra és hagyd ott az autót.

Ő fogja tudni miért kéred ezt ebben biztos lehetsz....


Ha magánszemélytől veszed, akkor pedig menjetek el egy műhelybe, ahol ezt a rozsda dolgot átnézheted.


Ha nem megy bele, akkor hagyd ott.



Nem véletlenül írom ezt, ez angyon fontos, ha veszel egy Hondát aminek a festék/gumiboritas alatt rohad az alja, akkor az 1-2 év múlva fennakadhat a vizsgán és kb csak a méhtelepen tudod majd eladni, ha egy négyzetmeteren rohad az alja....


És nyugodtam mondhatom, hoyg elég frusztráló egy olyan autót kidobni, aminek a rozsdán kívül semmi baja nincs...


Márpedig sok öreg japán autó így végzi...

2018. okt. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!