Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kerülhettem volna el a...

Hogyan kerülhettem volna el a tragédiát?

Figyelt kérdés
Ma megöltem egy embert. Párhuzamos közlekedésre alkalmas úton mentem a külső sávban, ahogy kell, lakott területen belül. Az út mellett járda volt, és onnan bezuhant a pótkocsi kerekei alá egy nő. Esélyem sem volt reagálni, pont akkor veszítette el az egyensúlyát, amikor mellé értem a kamionnal. A rendőrség szerint nem vagyok hibás, tragikus egybeesés miatt következett be a baleset. Én nem tudok elszámolni a lelkiismeretemmel.

2018. szept. 29. 23:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Én azt hittem hogy aki eljutott odáig hogy kamionba üljön, vagy hajót repülőt vezessen, az fel van ilyesmire készülve, mert ezek félig hivatásnak tekinthetőek.

Olyan hírek, esetek mindig lesznek hogy személyautós vasal ki egy embert, ez részben azért van mert felkészületlen az átlag sofőr, ha oda kerül a sor, másodpercek alatt meg inkább leblokkol.


Neked is nehéz, de a családjának még nehezebb, tudom mert a mi családunk is együtt él a fájdalommal, ami most nem lenne jelen, ha akkor a nagyszülő vezet, és nem a friss jogsival rendelkező, hétvége sofőr gyerek.



Elfelejteni nem lehet az ilyesmit, ez nyilvánvaló, ezzel együtt kell élni.

2018. szept. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 mantis religiosa ***** válasza:
100%

Először is: nem megölted! Véletlen baleset volt, nem volt az élet kioltására irányuló szándékod.


Az első alkalom sajnos mindig nehezen feldolgozható, van akinek nem is sikerül.Hasonló munkakörben dolgozok, ha mindenben szabályszerű voltál, előbb-utóbb belátod, hogy ez egy tőled független dolog. A következő alkalommal, ha újra volán mögé ülsz, szólj egy jó ismerősödnek/kollégádnak, hogy menjen veled, mert az lesz a legnehezebb, hogy visszaülj a lóra.


Ne aggódj, az idő nagy doktor, ezt a problémát is meg fogja oldani! Tapasztalatból mondom.

2018. szept. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Nehéz dolog ez. Ha nem tudsz egyedül ugyanarra a következtetésre jutni, amire a rendőrség - pedig ők hidd el felelősségre vonnának ha nem úgy lenne ahogy mondanák - akkor keress fel egy pszichológust. a MÁVnál pl ezért van üzemi pszichológus mert a mozdonyvezetők jelentős hányada életében valamikor már elütött valakit. És hiába kötöttpálya meg nagy fékút, nekik még az üzemi jegyzőkönyvet is végig kell csinálniuk a maradék pástétommal, kiérkező közegekkel. Általában nekik is csak pszichológussal sikerül feldolgozniuk az ügyet, úgyhogy ne légy szégyenlős ha neked sem megy egyedül.
2018. szept. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
egy barátom kb ugyanígy járt 25 éve. Egy idő után elfelejted és csak ritkán jut majd eszedbe. De, ha most rosszak az érzések, ne legyen ciki szakember segítségét kérni.
2018. szept. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyira sajnálom! Ez elkerülhetetlen volt, nem a te hibád! Egy szerencsétlen véletlen volt.

Tudom hogy nehéz, de ne emészd ezen magad. Ne nyomd el, ha úgy érzed akkor beszélj róla, de ne váljon a rögeszméddé. Ha te tönkreteszed magad idegileg meg lelkileg, sajnos az időt akkor sem lehet visszaforgatni.

2018. szept. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Sajnálom, ami történt kolléga. Ismertem más kollégát is, aki hasonlóan járt, ő elé öngyilkossági szándékkal ugrottak ki, meghalt az illető. Nehezen dolgozta fel. Nem vagyok lelkizős típus, de az ilyesmire (is) valóak a pszichológusok. Lehet, hogy érdemes lenne felkeresni egyet.
2018. szept. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

6.


És vezess, vezess, ne gubózz be! Ne alakuljon ki gátlásod, mert nem tudsz majd dolgozni. A repülés hőskorában is az volt a gyakorlat, hogy ha lezuhant egy pilóta, és túlélte, azonnal újra gépre ültették.


Nekem is volt balesetem - nem volt ugyan sérülés - de nagyon szar volt utána vezetni. Ha már kialakult a gátlás, akkor nagyon nehéz lesz.

2018. szept. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
tegnap ütöttek el egy nőt Gönyűn, aki meghalt, nem te voltál?
2018. szept. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem tudtad volna elkerülni!Nem tudhattad előre hogy az a nő el fog esni!
2018. szept. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom az esetet, mindig nagyon rossz ez.

Tudom, hogy mondani könnyebb, de tényleg ne emészd magad emiatt, nem a te hibád, ha nem tudod magadban elintézni a problémát(ami érthető), akkor mindenképp fel kell szakembert keresni, nehogy te roppanj össze emiatt idegileg!

Sajnos a vonatvezetőké is hasonló sors, rengetegen járnak szakemberhez, mert náluk általában nem az a kérdés hogy elütnek-e valakit, hanem az hogy milyen gyakran.

Pedig annyira egyszerű lenne(az öngyilkosokat kivéve), csak szimplán figyelni amikor sínre, útra lép az ember, sokaknak mégsem jön össze, mert rohannak, figyelmetlenek.

Ugyanez a vasúti átjárónál, folyton van olyan hogy telibevisz egy vonat egy autót, pedig csak annyit kellett volna betartani, hogy körültekintően körbenézni szabad jelzés esetén is(tiloson meg nem átmenni), mielőtt áthalad az ember a síneken.



Az út elsősorban a gépjárműveké(kivéve zebra), az hogy valaki figyelmetlenül kilép, vagy leesik, az már nem a járművezető hibája, ha valaki ennek ellenére az útra kerül, emiatt nem szabad hogy neked legyen gondod, mint ahogy fordított esetben sem a gyalogosok hibája lenne ha valaki autóval a járdára hajtana.

Ha nem te mész épp azon az úton, akkor ment volna más, ha meg szó szerint beesik a kerék alá, akkor meg teljesen mindegy hogy egy autó, kamion, vagy úthenger megy át rajta., nem lehet mit tenni, csak rosszabb lehet a helyzet, ha elkapják a kormányt, és esetleg frontálisan ütköznek a szembejövővel, vagy pedig a járdán kötnek ki, másokra is veszélyesen.


Szóval kitartás!

2018. okt. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!