Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri folyamatosan garanciáli...

Megéri folyamatosan garanciális autót vezetni?

Figyelt kérdés
Új autó vásárlásán gondolkozom. Audi A4 eléggé tetszik egyébként. Szokott valaki olyat csinálni, hogy mindig új kocsit vesz, és mikor lejár a garancia eladja/beszámítattja egy vadi újhoz?

2018. okt. 2. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:

"hogy mindig új kocsit vesz, és mikor lejár a garancia eladja/beszámítattja egy vadi újhoz?"


Igen, a britek fele. Magyarországon? Nagyon ritka...

2018. okt. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha van 3-4 évente 5-10 milliód kocsira + a régi beszámítva akkor persze. Egy új autó 4 évesen már a listaárának a felét sem éri.
2018. okt. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Új autót vettem, de nem kizárólag a garancia miatt. És nem is fogom eladni 4 évesen. Az, hogy lejár a gyári garancia, nem jelenti azt automatikusan, hogy másnap széthullik. Anyagilag biztos, hogy nem éri meg egy 3-4 éves autót eladni. Azokon a milliókon, ami ekkor elbuksz sok évig szervizeltetheted.
2018. okt. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

En ritkan veszek jo minosegu autot par honaposan olcson. Ritka a jo vetel, 9 eve vettem egy honda accordot 1 evesen 9e km-el.

9 evet nyuztuk, most osszesen 1.5 millioval er kevesebbet, a 9 ev alatt meghibasodasa nem volt. 3 eve egyik delutan lattam egy hirdetest egy masik hasonlo kocsira, fel ora mulva uton voltam erte, 14e km volt benne. Ma epp 6-700e ftal er tobbet mint a vetelara, 3 ev alatt 0 ftot koltottem ra at olajcseren kivul.

Feltehetoleg meg megtartom 5-6 evig ekkor mar gumit is kell ra venni de ez ilyen sport.


Nekem ez valt be mindennapi hasznalatra, mert az ertekvesztes nagyon nagy tetel.

Mindig kimondottan megbizhato autokat veszek igy tulkeppen olajcsere fekbetet csere es gumicseren kivul szerelot nem latok.


Audit nem veszek.

2018. okt. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

csak hosszú távra éri meg új kocsit venni.

minimum 10 évre.

ha 2-3 évente cseréled az újonnan vett audit, gyakorlatilag a seggedet is törölhetnéd tízezresekkel.

2018. okt. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség, ha az ember új autót vesz, akkor tervezhet vele hosszú távra, mert ha vigyáz rá, akkor nem nagyon lesz baja. Viszont ha megveszel egy használt autót, akkor az zsákbamacska bizonyos km után, mert minden attól függ, hogy előtted hogy használták. Ha nem adod el időben, nálad jön elő minden hibája.
2018. okt. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szerintem pont hülyeség...ahhoz, hogy megmaradjon a garancia, rendszeresen köteles vagy márkaszervízbe vinni, tehát miután eladod gari nélkül, a vevődnek lesz egy nyomonkövethető előéletű, karbantartott autója, amit továbbiakban vihet független és akár olcsóbb szerelőhöz is, hogy továbbra is jó állapotban maradhasson.


és ahogy más is mondja, ennyi idősen már jóval kevesebbért tudná az ember eladni, másik oldalról viszont teljesen jó áron lehet hozzájutni gazdás autóhoz.


persze lehetnek kivételek...pont audinál vannak tapasztalataim(igaz a6-tal), hogy havonta kellett szervízbe hordani fél éven keresztül, mert valami miatt letiltott és a márkaszervíz sem tudta beazonosítani a hiba forrását, mégsem ajánlották fel azonnal(mint egyébként lojális audi vásárlónak), hogy sajnos nem tudjuk megcsinálni, biztosítunk egy másik autót...na most ugye valaki egy ilyen szituációban vannak, akik a 3. szervíz után inkább meghirdetik az autót, és szenvedjen vele más...kb. csak ez az egyetlen érv van ebből a szemszögből az új autó mellett, hogy átverhetnek valami folyamatosan előjövő hibával, ami gari letelte után meg csúnyán megterheli a pénztárcát és soha nem lesz jó...

2018. okt. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Aki szerint viszont nem hülyeség új autót venni folyamatosan, attól a legjobb megvenni az autóját, pár évesen, kevés km-rel, az új ár töredékéért.
2018. okt. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha EV-ként költségre el tudod számolni és adóból leírni az értékcsökkentést, akkor megéri. Sokan csinálják így, illetve lízingelnek 3-4 évre és annak a díját költségelik.

Telsejen magánemberként viszont nem jelemző a 3-4 évenkénti csere.

2018. okt. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha az adobol le lehetne irni. Adoalap csokkento lehet.
2018. okt. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!