Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nemrég beszerelt gömbcsukló a...

Nemrég beszerelt gömbcsukló a műszakin eltört ez garanciális hiba?

Figyelt kérdés
Pár hónapja egy suzuki mindkét gömbcsuklóját cserélték mert már régiek, kopottak voltak. Azóta nagyon keveset volt használva az autó. Viszont most a műszaki vizsgán, amit ugyanott csináltak a rázópadon állítólag kitörött az egyik, amit anélkül hogy értesítettek volna megcsinálták, és ki is számlázták...így kb 80 ezer lett a műszaki.Ez így rendben van szerintetek, nem kéne az ilyet garanciális javításként kezelni? Ti mit tennétek?

2018. szept. 26. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak lenyúltak. Azaz nem volt ott csere!

Am gari lenne ha van számlád a szerelėsről akkor kell vállalniuk nėmi garit. De ez ugye autónál nem annyira egyszerűen ėrvėnyesíthető (hasznalatmód stb)

2018. szept. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem is ez az érzésem hogy ez átvágás. Mivel újak voltak egyébként is a gömbcsuklók nem látszik gondolom hogy tényleg volt-e csere.De az autószervízben nem kell garanciát vállalni a beszerelt alkatrészekre? Én is szervízben dolgozom itt fél év gari van a beszerelt elektronikai alkatrészekre.MIvel a gömcsukló náluk törött el előzmény nélkül, nehéz lenne ezt ránk kenni szerintem.
2018. szept. 26. 09:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Sokszor az ilyen szervizek nem adnak számlát, igazolást stb a szerelėsről. Fizetsz azt viszed a szekeret. Amennyiben papiroztátok akkor nyugodtan jelezd. Ha nem,akkor hosszas procedúra lenne bizonyítanod, egyedül nem is menne csak hatósaggal. Annyit meg nem ėrne a dolog.

Inkább többet ne vidd oda a kocsit! Szerintem 99% hogy most átvertek.

2018. szept. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Anélkül,hogy értesítettek volna kicserélték...

és??ki a fene bízta meg őket arra,hogy csak úgy "cserélgessenek" bármit is az autón? mert fizesse az ki nekik!!!

2018. szept. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van számla, anyagköltség az előző cseréről szerencsére , nem áll szándékomban újra kifizetni! Kíváncsi vagyok mit találnak ki.
2018. szept. 26. 09:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Eddig bírta a zsír, amit a múltkori csere helyett belenyomtak a csuklóba. Követeld hogy mutassák meg a kicserélt csuklót. Az sokmindent elárul. Látszik majd rajta talán ez az. Többek közt az is hogy pár hónapja cserélték e.
2018. szept. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy az tört el amit kicseréltek? A kormányműnél kapásból van 4 db, a lengőkarokon is van kettő és a stabilizátor pálcák is lehetnek gömbcsuklósok. Mondjuk a 80e így is soknak tűnik egy kicsit.
2018. szept. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!