Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozza a hidrotőkék tönkrem...

Mi okozza a hidrotőkék tönkremenetelét?

Figyelt kérdés
Van egy hidrotőke problémás autóm és nem tudom, miért alakulhatott ki ez a hibajelenség. Az autót nemrégiben vásároltam, eleve ilyen volt.

2018. okt. 5. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem megfelelő olaj, kevés olaj, elállított vezérlés/vezérlés szakadás.
2018. okt. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor azért van annyi olajsár a motor aljánál, már kijavították a hibát, de ezek szerint elég volt ahhoz, hogy a hidrotőkék tönkremenjenek. Egyébként a vezérműtengelyben és a szelepekben, szelepemelőkben, szelephimbákban is tud kárt tenni a hidrotőke, mikor tönkremegy?
2018. okt. 5. 22:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Ebben nem vagyok teljesen biztos, de ezekben szerintem nem keletkezik kár.
2018. okt. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%

Pl az opelok motorjainak nagyrésze is hidrotőkés, és én még hibás hidrotőkét nem láttam ezeknél.

Ellenben szétkopott vezérműtengely, szelephimba, szeleprátétet igen. Kb filléres dolog ezeknél az alkatrész, a vez. tengely is újonnan 20-30 ezer ft, inkább a szerelés a macerásabb, de nem vészes.

De a fosvágenek hidrotőkés motorjai reménytelen esetek, tollrugókkal a tőkékben, volt már, aminél feladtam a hibakeresést, mert csak csattogott továbbra is.

Amúgy "szelephangja" van egy kopott dugattyúnak is, amelyik verődik a hengerben. Rém könnyű előállítani, el kell folyatni a vizet a motorból, és a legszűkebb illesztési hézaggal bíró dugó fog megszorulni.

2018. okt. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Korábban az olaj folyt el, amiatt lett a motor valószínűleg hidrotőkés, mivel a motor alja (váltó, vízpumpa) igencsak olajsaras, de a hibát korábban orvosolták, kedden viszem a szerelőhöz az autót. Köszönöm a válaszodat/válaszokat.
2018. okt. 6. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!